Гістохімічне дослідження

Гістохімічне дослідження — це метод вивчення хімічного складу біологічного матеріалу, який отримали в результаті виконання біопсії. Кожна клітина людського організму має свій «індивідуальний» набір органічних (білки, жири, вуглеводи) та неорганічних речовин. Визначення цих компонентів дає можливість ідентифікувати порушення функції органу або цілої системи на тканинному рівні. Сьогодні гістохімія зробила великий крок уперед. Сучасні методики вивчення хімічного складу клітини дозволили верифікувати безліч захворювань.

Принцип гістохімічного дослідження: всі елементи та з’єднання людської клітини здатні вступати в хімічну реакцію. З метою ідентифікації потрібної для дослідження субстанції, лікар-лаборант обробляє підготовлений зразок тканини специфічним барвником, який забарвлює певний фермент, білок або іншу сполуку в певний колір. Потім препарат вивчається під світловим або електронним мікроскопом.

Типи гістохімічного дослідження

Існує кілька типів гістохімічного дослідження:

  • Виявлення нуклеїнових кислот, які є «сховищем» усієї інформації про клітину. До них належать рибонуклеїнова кислота (РНК) і дезоксірибонуклеїнова кислота (ДНК). Перше з’єднання виявляють у реакції Браше, друге — в реакції Фельгена. Досліджувана речовина забарвлюється в червоний колір.
  • Ідентифікація білків — основних складових ферментативної системи. Всі хімічні реакції відбуваються з їх допомогою, забезпечуючи функціональну активність усього організму. Вони забарвлюються бромфеноловим синім і реактивом Шиффа.
  • Виявлення вуглеводних сполук — полісахаридів і глікозаміногліканів, своєрідних «енергетичних депо» клітини. Існує безліч специфічних барвників, за допомогою яких визначають ці компоненти.
  • Визначення жирів — основного компонента клітинної стінки. Для цієї сполуки використовують барвник «Судан-3», який забарвлює ліпіди в яскраво-помаранчевий колір.
  • Виявлення специфічних речовин, пігментів, включень, які характерні для конкретного захворювання.

Гістохімічна діагностика спрямована не тільки на інтерпретацію патологічних змін людських клітин, але й виявляє інші мікроорганізми в біологічному матеріалі (наприклад, Helicobacter pylori в шлунку).

Приготований і забарвлений біологічний препарат ретельно вивчають під мікроскопом. Ця методика дозволяє визначити характер обміну речовин, діагностувати ранні зміни в тканинах людського організму ще до появи клінічних симптомів, уточнити всі нюанси патофізіологічного процесу.

Гістохімічне дослідження має дуже високий рівень специфічності та чутливості, надає достатній обсяг інформації для постановки патоморфологічного діагнозу.

Ви можете записатися на прийом в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X