Анестезіологічна допомога

Проведення ендоскопічного дослідження травного тракту з використанням загального знеболювання — «золотий стандарт» діагностики гастроентерологічних захворювань. Інструментальне дослідження порожнини стравоходу, шлунка, тонкого і товстого кишківника може супроводжуватися відчуттям значного дискомфорту, що лякає пацієнтів і стає основною причиною їхньої відмови від ендоскопії. Але для більшості захворювань шлунково-кишкового тракту ендоскопічне дослідження є не тільки методом визначення патологічного процесу, а й фундаментом для призначення коректного лікування. Використання анестезіологічної допомоги значно спрощує виконання діагностичної (а в деяких випадках — і лікувальної) маніпуляції як для пацієнта, так і для лікаря.

Для ретельного вивчення слизової оболонки травного тракту використовують комбінацію двох основних методів знеболення:

Місцева анестезія – застосування місцевих анестетиків у вигляді аерозолів, якими зрошують ротову порожнину перед введенням ендоскопа, або змазування апарату спеціальним гелем, що містить у складі знеболюючий засіб.

Внутрішньовенна седація, або іншими словами – медикаментозний сон. Після внутрішньовенного введення спеціального лікарського препарату, людина занурюється у стан сну, який нагадує фізіологічний. У процесі проведення ендоскопічного дослідження та після нього пацієнт не відчуває ні болю, ні найменшого дискомфорту.

Переваги виконання обстеження травного тракту з використанням «медикаментозного сну»?

Введення ендоскопічної апаратури через анатомічні отвори може викликати неприємні, а іноді й хворобливі відчуття. Людський організм намагається позбутися цих «сторонніх предметів», що супроводжується спазмом гладкої мускулатури шлунку й кишечника, блювотним і кашльовим рефлексами. Це суттєво ускладнює проведення діагностичної маніпуляції. Крім того, щоб уникнути тривалої «муки» пацієнта, лікар намагається якомога швидше закінчити процедуру, а це загрожує неповноцінним оглядом слизової оболонки і допущенням діагностичних помилок.

Застосування внутрішньовенного анестетика попереджує виникнення цих ситуацій. Крім того, що пацієнт нічого не відчуває під час дослідження, лікар спокійно може виконати детальний огляд потрібної ділянки травного тракту, і, при необхідності, виконати біопсію та лікувальні заходи (видалити поліп, усунути джерело шлунково-кишкової кровотечі).

У ГастроЦентрі «OLYMED» занурення пацієнта в «медикаментозний сон» і його пробудження здійснюється під суворим контролем досвідченого анестезіолога. Безпека — понад усе. Перед виконанням внутрішньовенної седації анестезіолог обов’язково поставить пацієнту ряд питань, щоб виключити ймовірні алергічні реакції або непереносимість використовуваного препарату, інші непередбачені обставини.

У момент проведення гастроскопії або колоноскопії, проводиться обов’язковий моніторинг життєво важливих функцій людини: артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, сатурації крові, електрокардіографії. Невідлучно біля пацієнта перебуває анестезіолог. Усі діагностичні кабінети оснащені сучасним обладнанням згідно з останніми європейськими рекомендаціями. Наші лікарі завжди готові до всіх непередбачених ситуацій.

Який препарат застосовують з метою седації пацієнта?

Пропофол – препарат №1 для анестезії при проведенні ендоскопічного дослідження. Він має ряд переваг, що дозволяє широко застосовувати його при виконанні інструментального обстеження шлунково-кишкового тракту: швидке настання медикаментозного сну, мінімальна токсичність, оптимальна тривалість дії, можливість самостійного дихання.

Як пацієнт почувається після «медикаментозного сну»?

Після виконання діагностичної маніпуляції пацієнт може ще деякий час перебувати в розслабленому стані. Тому залишається до повного відновлення ясної свідомості під наглядом медичного персоналу. Вихід із седації пропофолом зазвичай не супроводжується головним болем, нудотою або блювотою. Можуть бути відчуття, подібні до легкого похмілля, які швидко проходять. Однак, з метою безпеки, після проведення ендоскопії не рекомендують сідати за кермо автомобіля.

Проведення ендоскопічного обстеження ШКТ в режимі «медикаментозного сну» дозволяє пацієнтові отримати достовірні результати без болю та дискомфорту. Виконання інвазивної інструментальної діагностики в нашій клініці проводиться за стандартами клінік розвинених країн світу і потребує коректної анестезії. Незалежно від мети та особливостей маніпуляції, пацієнт завжди повинен почуватися комфортно та безпечно.

Ви можете записатися на прийом в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів. 

Лікарі Послуги

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X