Колоноскопія

Колоноскопія (відеоколоноскопія) — це ендоскопічна методика візуалізації стінки товстого кишечника, яка дозволяє ідентифікувати патологічні зміни слизової оболонки: запалення, дефекти (виразки, рубці), передракові стани (поліпи), хронічні аутоімунні захворювання (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт), злоякісні новоутворення. Цей метод дослідження показаний не тільки особам, у яких має місце клінічна симптоматика кишкового захворювання, а й пацієнтам з групи ризику по колоректальному раку (як скринінгова програма).

Колоноскопія в Києві — це завжди ГастроЦентр «OLYMED» і його високопрофесійні лікарі гастроентерологи.

Показання до проведення колоноскопії:

  • Розлади акту дефекації (діарея, закреп, здуття, відчуття неповного випорожнення кишечника, біль, часті «неефективні» позиви).
  • Наявність у калі патологічних компонентів (гною, крові, слизу, м’язових волокон, неперетравлених залишків їжі).
  • Симптоми пухлинної інтоксикації (безпричинна анемія, постійна субфебрильна температура тіла, втома, нездужання, відсутність апетиту, кахексія) на тлі вищеперерахованих ознак.
  • Обтяжений сімейний анамнез через пухлинні або аутоімунні захворювання кишечника.
  • З метою профілактичного огляду в 50 років.

Як проходить колоноскопія

Колоноскопія (відеоколоноскопія) проводиться в ендоскопічних кабінетах амбулаторій і стаціонарів або в спеціалізованих гастроентерологічних центрах. Після консультації гастроентеролога, визначення конкретних показань і виключення протипоказань, пацієнт направляється до ендоскопіста.

Дослідження проводиться за допомогою сучасного апарата — колоноскопа. Він має вигляд довгої та гнучкої трубки з камерою на дистальному кінці. У ГастроЦентрі «OLYMED» використовуються інноваційні японські відеоколоноскопи останнього покоління з великою роздільною здатністю, можливістю вузькоспектральної ендоскопії та оптичним збільшенням, що дозволяє діагностувати захворювання і передракові стани товстої кишки на початкових стадіях.

Акуратними та повільними рухами апарат вводиться в пряму кишку і просувається по ходу товстої кишки, з одночасним нагнітанням газу для якісного розправлення стінок і кращої візуалізації. У ГастроЦентрі «OLYMED» у Києві з цією метою використовується виключно вуглекислий газ, який швидко розсмоктується і не викликає у пацієнтів дискомфортних відчуттів після дослідження.

Інформація про стан слизової оболонки кишки передається на монітор. По мірі введення колоноскопа лікар-ендоскопіст ретельно вивчає отримані дані. Тривалість процедури становить близько 30–40 хвилин, з огляду на велику протяжність товстого кишечника і необхідність ґрунтовної деталізації слизової на всіх етапах.

Медикаментозний сон

Колоноскопія — це досить неприємне і хворобливе дослідження. Але цінність методики змусила шукати шляхи вирішення цієї проблеми. Сьогодні колоноскопію виконують в стані «медикаментозного сну», який не завдає шкоди здоров’ю людини, але значно полегшує проведення дослідження для пацієнта і лікаря. Застосування анестезії під час ендоскопічного огляду кишечника широко застосовується в розвинених країнах світу.

Що важливо знати про колоноскопію

Це дослідження є безпечним і безболісним. Використання сучасного обладнання (гнучкого колоноскопа зі здатністю до інверсії на 1800, що дозволяє збільшити огляд кишечника), медикаментозний сон і дотримання пацієнтом усіх рекомендацій лікаря мінімізувало відчуття дискомфорту під час проведення колоноскопії. Але найбільша цінність методики — можливість виконання біопсії зміненої слизової оболонки для подальшого гістологічного дослідження, а також проведення ендоскопічного хірургічного лікування одномоментно (поліпектомія, зупинка кровотечі, стентування звужень).

Підготовка до колоноскопії

Отримання достовірної інформації під час колоноскопії — результат спільної роботи лікаря та пацієнта. Навіть найдосвідченіший фахівець може пропустити патологію, якщо кишечник досліджуваного не буде достатньо підготовленим. Щоб не виникло такої ситуації, потрібно ретельно дотримуватися деяких правил.

Будь-який вміст травного тракту перешкоджає візуалізації слизової оболонки. Тому основною метою етапу підготовки до дослідження є максимальне очищення кишечника.

Для цього потрібно зробити:

  • Протягом доби дотримуватися питної дієти. З раціону потрібно виключити всі тверді продукти харчування. Пацієнту можна вживати тільки рідку їжу (кефір, бульйон, кава, чай, йогурт).
  • Застосування проносних лікарських засобів (препарат вибору — «Мовіпреп», який розводять в звичайній воді): 1 літр отриманої рідини випивають увечері (за 18 годин до колоноскопії), і 1 літр вранці (за 6 годин до ендоскопії) перед дослідженням.
  • Колоноскопія проводиться натщесерце. Прийом будь-якої твердої або рідкої їжі в день обстеження суворо заборонений.

Після колоноскопії

Повне відновлення ясної свідомості пацієнта після медикаментозного сну настає швидко, без негативних наслідків. Протягом 2 годин після дослідження не рекомендується сідати за кермо автомобіля.

Обов’язковою умовою для отримання точних результатів колоноскопії є майстерність і високий рівень кваліфікації лікаря, який її виконує. У нашій клініці працюють найкращі фахівці, які здатні побачити найменші зміни в кишечнику та встановити правильний діагноз, що є запорукою успішного лікування. Відповідальність і професіоналізм лікаря, використання найсучаснішого обладнання, довіра пацієнта – дозволяє досягти високу ефективність колоноскопії.

Ви можете записатися на колоноскопію в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів. 

Лікарі послуги

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X