Гастроскопія

Гастроскопія (інша назва — езофагогастродуоденоскопія) — це інструментальний метод вивчення внутрішньої стінки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Це дослідження широко застосовується в гастроентерології як «золотий стандарт» діагностики захворювань верхніх відділів травного тракту. Навіть такі прогресивні методики дослідження, як комп’ютерна томографія та МРТ не є пріоритетними у виборі способу верифікації патологічних процесів в проксимальному відрізку шлунково-кишкового шляху. Не менш важливою перевагою гастроскопії є можливість виконання прицільної біопсії та ендоскопічних операцій: поліпектомії (видалення поліпів), зупинки кровотечі.

Гастроскопія в Києві — це ГастроЦентр «OLYMED», що надає послуги кваліфікованих гастроентерологів.

Показання до гастроскопії:

 • Симптоми диспепсії (печія, відрижка, нудота, блювота, біль в епігастральній ділянці).
 • Блювота кров’ю (темною, яскраво-червоною, з прожилками).
 • Утруднене ковтання твердої та рідкої їжі.
 • Відчуття переповнення в шлунку при звичайній кількості прийнятої їжі.
 • Неефективність симптоматичного лікування порушень функції шлунково-кишкового тракту.
 • Поява симптоматики, характерної для онкопатології (втрата апетиту, різке зниження ваги, втома, безпричинна анемія, кахексія, постійна субфебрильна температура тіла), в комплексі з порушенням травлення.
 • Онконастороженість при наявності хронічних запальних захворювань слизової стравоходу, шлунка, 12-палої кишки, особливо після 40 років.
 • Підозра на вроджену або набуту ваду розвитку шлунково-кишкового тракту.

Діагностика захворювань за допомогою гастроскопії

Захворювання і стани, які діагностуються за допомогою гастроскопії:

 • Езофагіт, гастрит, дуоденіт, стравохід Барретта.
 • Виразкова хвороба.
 • Поліпи.
 • Новоутворення.
 • Аномалії розвитку.
 • Рубцеві зміни (наприклад, пілоростеноз).
 • Варикозно розширені вени стравоходу при печінковій недостатності й порушенні кровотоку в системі портальної вени.
 • З метою виявлення джерела кровотечі.

Біопсія з подальшим гістологічним дослідженням дозволяє більш детально визначити характер патологічного процесу.

Як відбувається гастроскопія

Медичний Центр ГастроЦентр «OLYMED» — гастроентерологічний центр європейського зразка. Устаткування клініки, як втілення принципів доказової медицини, відповідає останнім вимогам ендоскопічної діагностики. Висока роздільна здатність, багаторазове оптичне збільшення, вузькоспектральна ендоскопія (NBI), змінна жорсткість ендоскопа, інсуффляція СO2 — далеко не повний перелік технічних переваг ендоскопії в ГастроЦентрі «OLYMED».

Після обстеження кожен ендоскоп підлягає ретельному та ефективному очищенню, надійній дезінфекції та промивці спиртом в спеціальній мийній машині, яка називається автоматичний репроцесор повного циклу фірми «Olympus». Усі процеси високоякісної обробки інструментарію для відеогастроскопії здійснюються з подальшим суворим контролем її ефективності, що запобігає ризику передачі інфекції під час ендоскопічних досліджень.

На сьогоднішній день ГастроЦентр «OLYMED» у Києві — одна з небагатьох в Україні володарів такої мийної машини.

Переваги гастроскопії в ГастроЦентрі «OLYMED» — високий рівень сервісу, висококласне обладнання, кваліфіковані лікарі, проведення ендоскопії під медикаментозним сном, безпека при дослідженнях, а головне — забезпечення індивідуального підходу до кожного клієнта.

Після консультації гастроентеролога, обґрунтування мети та доцільності гастроскопії, виключення протипоказань, пацієнт направляється на ендоскопічне дослідження.

Гастроскопія (відеогастроскопія) проводиться за допомогою сучасного ендоскопа — спеціального апарату у вигляді гнучкої керованої трубки з відеокамерою на дистальному кінці. Шлях введення — пероральний. Досліджуваний приймає лежаче положення на лівому боці. За наявності знімних протезів, перед маніпуляцією їх обов’язково потрібно зняти. Спираючись на світовий досвід, в ГастроЦентрі «OLYMED» гастроскопія проводиться під медикаментозним сном, що дозволяє лікарю ретельно провести огляд 12-палої кишки, всіх відділів шлунка, а також стравоходу. Пацієнт при цьому не відчуває жодного дискомфорту. При виявленні патологічно змінених ділянок слизової оболонки проводиться біопсія. Можливо також ендоскопічне видалення поліпів, зупинка кровотечі.

Підготовка до гастроскопії

Езофагогастродуоденоскопія проводиться натщесерце. Напередодні дослідження допускається легка вечеря не пізніше 20:00. У день дослідження не можна їсти і пити.

Медикаментозний сон

У більшості випадків для уникнення неприємних моментів під час введення ендоскопа, забезпечення кращої візуалізації слизової при повному розслабленні, під час проведення діагностичної маніпуляції пацієнта вводять в короткочасний медикаментозний сон. Для лікарського сну без болю використовуються безпечні медикаменти. Сон, близький до фізіологічного, контролюється лікарем-анестезіологом згідно з процедурою. Пробудження після гастроскопії швидке, легке і без побічних ефектів.

Після гастроскопії

Після езофагогастродуоденоскопіі з використанням внутрішньовенної седації від пацієнта потрібне лише виконання основного правила: з метою безпеки протягом 2–3 годин після дослідження не варто сідати за кермо автомобіля. Суворих обмежень у їжі після обстеження шлунка немає. У разі виконання біопсії прийом їжі рекомендують відкласти на 1 годину після проведення маніпуляції.

Ви можете записатися на гастрскопію в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів. 

Лікарі послуги

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X