Ентероскопія

Ентероскопія (інтестіноскопія) — це методика ендоскопічної візуалізації просвіту тонкого кишечника. Існує кілька способів цього дослідження, в залежності від апаратури, яка використовується і від цільового відділу обстеження.

Тонка кишка – це найдовший (близько 5–6 метрів у дорослої людини) і важкодоступний для ретельного огляду відділ шлунково-кишкового тракту. Ще кілька десятиліть тому ця частина травного тракту була «таємницею» для діагностів, тому ідентифікація патологічного процесу в тонкому кишечнику для лікаря була найскладнішим завданням. Сьогоднішні досягнення техніки відкрили можливість досліджувати шлунково-кишковий тракт по всій його довжині, що значно спростило етап діагностики захворювань кишки.

Ентероскопія в Києві — це ГастроЦентр «OLYMED», що надає послуги досвідчених лікарів гастроентерологів.

Види ентероскопії

Капсульна ентероскопія – це справжній прорив в гастроентерологічній діагностиці проблем тонкого кишечника. Суть цього виду ентероскопії полягає в тому, що людині пропонують проковтнути невелику капсулу з крихітною камерою, яка передає всю отриману інформацію на монітор у режимі реального часу. В ГастроЦентрі «OLYMED» в Києві цей вид дослідження проводять за допомогою одноразової ендокапсули Olympus другого покоління і спеціального жилета з датчиками. Пацієнт приймає відеокапсулу і протягом 30 хвилин перебуває на території центру для підтвердження інформації, що капсула успішно покинула межі шлунка. Потім можна залишити центр і успішно займатися звичайними справами, поки відеокамера автоматично сканує слизову оболонку тонкого кишечника по 2 кадри в 1 секунду і передає інформацію на записуючий пристрій жилета. Після природного виходу капсули з кишечника вся відеоінформація передається на спеціальну комп’ютерну програму, яка аналізує знімки. Найбільша перевага методики — безпечність, безболісність, інформативність, відсутність дискомфорту під час маніпуляції. Але відсутність можливості виконання біопсії або інших процедур (поліпектомії, хірургічної зупинки кровотечі) та висока вартість капсули обмежує широке застосування процедури.

Балонна ентероскопія – сучасна діагностична та лікувальна процедура, яка дозволяє досліджувати всю тонку кишку, зробити біопсію з будь-якої ділянки травного тракту, ліквідувати кровотечу, видалити поліпи та сторонні предмети з просвіту, виконати балонну дилатацію стриктур. Балонна ентероскопія виконується під загальним наркозом.

Пуш-ентероскопія або активна ентероскопія – це сучасний метод обстеження проксимальних (початкових) відділів тонкого кишківника. Особливістю цього методу є використання спеціального ентероскопу за допомогою якого можливо не тільки діагностувати захворювання, але й виконати лікувальні маніпуляції в тонкому кишківнику. Довжина ентероскопу в два рази довша ніж звичайного гастроскопу (200см), що дозволяє провести обстеження не тільки дванадцятипалої кишки, але й початкові відділи тонкого кишківника (голодна кишка). Дослідження виконується під загальним знеболенням. Завдяки цій методиці можна своєчасно виявити дефект слизової (виразки, ерозії, ангіоектазії, пухлини і т.д.), провести біопсію або видалення новоутворення, виявити та провести зупинку джерела тонкокишкової кровотечі.

Що необхідно знати про ентероскопію

Показання до проведення ентероскопії:
  • Підозра на тонкокишечну кровотечу (з метою верифікації та подальшою зупинкою).
  • Клінічна картина неопластичного синдрому (анемія, втрата ваги, наростаюча втома, виснаження) в комплексі з диспепсичними знаками.
  • З метою виявлення поліпів та їх видалення.
  • Ідентифікація хвороби Крона, дифузного аденоматозу.
  • Видалення чужорідних тіл з просвіту кишки.
  • Дилатація кишечника при звуженні його просвіту за рахунок стриктур.
Протипоказання до виконання ентероскопії:
  • Важкий стан хворого.
  • У разі утрудненого проходження ендоскопа (деформація шийного відділу хребта, зоб, аневризма аорти, стриктури стравоходу).
  • Гострий інфаркт міокарда і порушення мозкового кровообігу.
  • Декомпенсована серцева і легенева недостатність.

Відносними протипоказаннями є: психічні розлади, захворювання крові, гіпертонічна хвороба ІІІ стадії, аневризма аорти грудного відділу, гостре запалення ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів.

Підготовка до ентероскопії така сама, як перед колоноскопією. Дотримання питної дієти за добу і очищення кишечника медикаментозним методом (застосування спеціальних проносних засобів).

Ви можете записатися на ентероскопію в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів.

Лікарі напрямки

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X