Консультація лікаря-психосоматолога

Психосоматолог — це лікар, до компетенції якого входить своєчасна діагностика та лікування психосоматичних захворювань.

Психосоматика — це відносно нова галузь медицини, яка вивчає кореляційний зв’язок між функціональними та морфологічними змінами в органах із психологічним статусом людини. Ще до недавнього часу більшістю лікарів ця сторона патогенезу захворювань взагалі не бралася до уваги. Але результати останніх наукових досліджень показують, що постійний стрес і психоемоційні розлади сприяють активації багатьох патологічних процесів, які ініціюють розвиток ряду хвороб.

Сьогодні людство живе в умовах постійного стресу, тому його вплив на організм неминучий. Під час психоемоційного напруження включається симпатоадреналова система, яка забезпечує функціонування організму в стресовій ситуації: звужуються судини, підвищується ЧСС (частота серцевих скорочень) та артеріальний тиск, знижується перистальтика шлунково-кишкового тракту (ШКТ). На першому етапі цей стан оцінюється як адаптивний механізм. Але робота органів у режимі постійного стресу сприяє виснаженню енергетичних резервів, що призводить до розвитку безлічі захворювань. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 39–42% пацієнтів із соматичними захворюваннями ідентифікують психосоматичні чинники патології.

Що стосується гастроентерологічних хвороб, більш ніж у 50% пацієнтів верифікується психосоматична складова. Вона може виникати первинно або вторинно. У першому випадку стрес є предиктором соматичної патології, у другому — на тлі функціонального або морфологічного ураження органу виникають психологічні проблеми.

У гастроентерології виділяють три групи патологій, лікуванням яких займається лікар-психосоматолог:

Значення психосоматології останнім часом різко зросло. Пацієнт потребує комплексного та персоніфікованого підходу, який повинен враховувати як соматичну, так і психоемоційну складову.

Приватний лікар-психосоматолог клініки «Olymed» у Києві знайде «точку дотику» соматичного та психічного розладу, проведе адекватну комплексну корекцію патології. Хороший лікар повинен враховувати всі індивідуальні особливості пацієнта, що забезпечує досягнення максимального ефекту від призначеного лікування.

Консультація психосоматолога

Консультація лікаря-психосоматолога — це важливий критерій комплексної діагностики та лікування пацієнта. Під час відвідування лікаря цієї спеціальності в деяких випадках можна виявити першопричину патології. Ліквідація етіологічного чинника хвороби (у разі психосоматичного захворювання, це усунення стресу) є ефективним методом лікування більшості гастроентерологічних хвороб.

Запис на прийом

Записатися на прийом до психосоматолога гастроцентру «Olymed» у Києві Ви можете на сайті клініки в онлайн-режимі, надіславши заявку, або зателефонувавши за номером телефону контакт-центру.

Ваша особиста інформація буде вважатися конфіденційною. Ми не будемо передавати ці дані третім особам.

Лікарі напрямку

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X