Консультація лікаря-проктолога

Лікар тимчасово не приймає. Просимо вибачення за незручності.

Проктолог — це вузькоспеціалізований лікар, який займається вирішенням проблем, пов’язаних із патологією різних відділів товстого кишечника, зокрема ободової, сигмоподібної, прямої кишки, заднього проходу та параректальної зони. Лікування захворювань дистального відділу травної системи проводиться медикаментозно й оперативно. Тому проктолог (колопроктолог) — це хірург, який виконує операції на товстій кишці, анальному каналі, а також у періанальній області.

Хвороби прямої кишки — це та нозологічна група, яка часто діагностується на пізніх стадіях патологічного процесу. Виною тому є сором’язливість або байдужість пацієнтів до свого здоров’я. Багато хто соромиться звертатися до лікаря з симптомами, локалізованими в зоні промежини, а також з ознаками порушення нормального акту дефекації. Усе це призводить до прогресування захворювання, розвитку тяжких ускладнень, які вимагають більш радикальних лікувальних заходів, аж до проведення об’ємних хірургічних втручань. У разі виникнення найменших симптомів, які можуть указувати на ураження прямої кишки, слід негайно звернутися до фахівця.

До клінічних ознак патології дистального відділу шлунково-кишкового тракту (ШКТ) належать:

  • біль у животі, задньому проході та промежини, що найчастіше пов’язаний з актом дефекації;
  • «непродуктивні» позиви до випорожнення;
  • випадання вузлів із прямої кишки під час дефекації;
  • наявність патологічних домішок у калі (кров, слиз, неперетравлені залишки їжі та ін.);
  • порушення частоти дефекації та характеристик калу.

Потрібно зазначити, що більшість захворювань прямої, сигмовидної й ободової кишки перебігають безсимптомно. Тому важливо регулярно відвідувати проктолога з профілактичною метою, особливо особам з обтяженим сімейним анамнезом. Скринінгове обстеження пацієнтів — це ефективний метод профілактики захворювань прямої кишки, зокрема колоректального раку. Це злоякісне новоутворення є другою за поширеністю онкологічною патологією в світі. В Україні ситуація з колоректальним раком критична: захворюваність становить 24,2 випадки на 100 тис. населення, з яких половина — це запущені варіанти. Тому важливим моментом у запобіганні пухлин ШКТ є скринінгове обстеження дистального відділу кишечника з метою виявлення субклінічних форм ураження органу. Цей захід допоможе запобігти інвалідизації пацієнтів або летальним випадкам після обширних хірургічних втручань.

У ГастроЦентрі «OLYMED» у Києві найкращі проктологи нашої клініки проведуть Вам якісний огляд прямої кишки та параректальної зони, призначать усі необхідні обстеження для проведення комплексної діагностики.

Консультація проктолога

Консультація проктолога — це перший і основний крок діагностики та лікування захворювань прямої кишки, заднього проходу та параректальної зони. Вона охоплює збір скарг і анамнезу пацієнта, а також проведення фізикального огляду параректальної зони та пальцеве дослідження прямої кишки. У разі виявлення підозрілих ознак лікар призначає додаткову програму лабораторно-інструментального обстеження пацієнта. Огляд проктолога нашої клініки — це ефективний метод профілактики колоректального раку.

Огляд проктолога

Багато пацієнтів відчувають занепокоєння перед візитом до проктолога. Насправді, огляд у грамотного лікаря в більшості випадків не спричиняє болю і легко переноситься. Протягом декількох днів перед оглядом необхідно дотримуватися спеціальної дієти, а безпосередньо перед візитом до лікаря очистити кінцеві відділи травного тракту за допомогою клізми. Детальніше про підготовку до огляду вам розкажуть під час запису до лікаря.

У ході огляду лікар опитує пацієнта, за допомогою спеціальних методів проводить обстеження прямої та товстої кишки, періанальної ділянки, пальпує передню стінку живота, щоб вивчити стан сигмовидної кишки. Якщо лікар підозрює наявність будь-якої патології, він направляє пацієнта на додаткові діагностичні лабораторні та інструментальні дослідження.

Огляд проктолога – швидка процедура, яка не спричиняє істотного дискомфорту, але регулярні обстеження дуже важливі для своєчасного виявлення багатьох захворювань, зокрема колоректального раку.

Запис на прийом

Для отримання консультації кваліфікованого проктолога Ви можете записатися на прийом у нашу клініку в Києві. Звернувшись до ГастроЦентру «OLYMED», Ви отримаєте:

  • високий рівень сервісу;
  • консультацію лікаря;
  • індивідуальний підхід;
  • проведення лабораторних аналізів у найкращих лабораторіях;
  • інструментальне дослідження ШКТ за допомогою новітнього обладнання провідних світових брендів.

Лікарі напрямку

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X