Втрата апетиту

Під апетитом заведено розуміти фізіологічний механізм, за допомогою якого регулюється надходження їжі в організм.

Поява почуття голоду сигналізує нам про те, що прийшов час для нового надходження поживних речовин, також воно може бути спровоковане видом і запахом їжі. Апетит дозволяє нам не тільки поповнювати енергетичні запаси, але й отримувати насолоду від їжі. У разі його відсутності людина перестає отримувати задоволення від процесу, їсть «за потребою», з’являється тенденція пропускати прийоми їжі.

Втрата апетиту може бути тимчасовим явищем (наприклад, на тлі сильної спеки), а може свідчити про суттєві збої в роботі організму.

Причини втрати апетиту

Дуже багато захворювань супроводжується цим симптомом. Втрата почуття задоволення від їжі виникає на тлі захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрит, ентерит, гепатит, панкреатит), у разі отруєнь, під дією деяких лікарських препаратів.

Тривожний сигнал, якщо на тлі втрати апетиту за невеликий період часу пацієнт істотно втрачає вагу. Така комбінація симптомів може вказувати на наявність онкологічних процесів в організмі, а також бути побічним ефектом від хіміотерапії та променевої терапії.

В останні роки велике поширення набуло таке захворювання, як нервова анорексія. Розвиток її пов’язаний з порушенням адекватності оцінки власної зовнішності, в результаті чого людина самостійно «призначає» собі жорстку тривалу дієту. Прийоми їжі викликають у хворого почуття провини та бажання позбутися від з’їденого. При цьому ламається механізм виникнення апетиту. Найчастіше недобре помічають рідні по сильній втраті ваги. Найбільш висока частота виникнення цього захворювання у підлітків і жінок, чия професія вимагає відповідності певним стандартам краси.

У літньому віці може траплятися сильне зниження апетиту, але стрімкої втрати ваги при цьому не відбувається. Пояснюється це уповільненням обміну речовин і зниженням рухового навантаження.

Важливо пам’ятати, що ігнорувати відсутність апетиту не можна. За наявності цього симптому необхідно звернутися до фахівця, який визначить причину збою і надасть кваліфіковану допомогу.

Методи лікування втрати апетиту

Лікарська тактика спрямована на лікування основного захворювання, що викликало втрату апетиту. Також проводиться аналіз і корекція харчування.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X