Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки

Язвенная болезнь желудка и 12-пертсной кикшки

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки — це хронічне захворювання, що характеризується трофічним ураженням слизової оболонки шлунка. Для даної хвороби властиво чергування періодів ремісії та загострення (як правило, загострення припадають на осінньо-весняний період).

Основною причиною, що провокує виразку шлунка, є наявність в шлунку бактерії Helicobacter pylori та, як наслідок, нездатність органу виділяти слиз і нейтралізувати пепсин і соляну кислоту.

Виразка може розвиватися на тлі інших захворювань, наприклад, туберкульозу, гепатиту, цукрового діабету, панкреатиту, хвороби Крона, цирозу печінки. Також збільшує ризик виникнення виразки тривалий прийом деяких лікарських препаратів, травми шлунка, часті стреси та неправильне харчування.

Лікування виразкової хвороби в основному направлено на знищення Helicobacter pylori. Для цього пацієнтові призначаються антибактеріальні препарати. Медикаментозна терапія доповнюється вітамінним комплексом і дотриманням особливої ​​дієти. У деяких випадках у разі розвитку ускладнень (кровотеча, перфорація органу, стеноз) лікарі вдаються до хірургічного втручання.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X