Відчуття швидкого насичення

Відчуття раннього насичення після вживання маленької порції їжі може бути характерним для ряду захворювань шлунково-кишкового тракту.

Ситість – це суб’єктивне відчуття, коли людина отримала повне задоволення від нормального для її статі, віку та характеру діяльності обсягу їжі. Якщо стан швидкого насичення від невеликої кількості їжі супроводжує пацієнта тривалий час, людина може відчувати дефіцит ряду поживних речовин, що зі свого боку впливає на фізіологічне (нормальне) функціонування організму.

Причини відчуття швидкого насичення

Відчуття швидкого насичення більш характерне для функціональної диспепсії – неорганічного захворювання ШКТ, за якого немає патологічних змін органів, але розлад травлення та симптоми, які його супроводжують, істотно знижують якість життя пацієнта. Виділяють постпрандіальний дистрес-синдром, як підтип шлункової диспепсії, для якого характерне відчуття швидкого насичення, важкості та переповнення шлунка після прийому невеликих порцій їжі.

Також цей симптом може супроводжувати ряд органічних захворювань ШКТ або супутніх станів:

Окрім того, швидкому насиченню сприяють неправильний режим харчування, паління, вживання алкогольних напоїв, стрес.

Діагностика відчуття швидкого насичення

Діагностика захворювань, що супроводжуються відчуттям швидкого насичення, охоплює повний спектр лабораторно-інструментальних досліджень, які застосовуються в гастроентерології:

Методи лікування відчуття швидкого насичення

Лікування ознак диспептичного синдрому, зокрема швидкого насичення, передбачає:

  • базисну терапію (дотримання дієти, яка підбирається індивідуально, відмова від шкідливих звичок, активний спосіб життя, усунення стресу);
  • медикаментозну корекцію захворювання.

Для усунення симптому призначають прокінетики, ферментні препарати та фітопрепарати.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X