Синдром роздратованого кишечника

Синдром раздраженного кишечника

Синдром роздратованого кишечника (СРК) — це функціональний розлад кишечника, при якому пацієнт відчуває біль і дискомфорт в животі, метеоризм, порушення стільця. Більший ризик виникнення СРК у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, відчувають регулярні стреси, не дотримуються режиму харчування, часто змінюють кліматичні зони та раціон.

Крім того, СРК може розвиватися на тлі цукрового діабету, гормональних порушень, гінекологічних захворювань або пухлин різного характеру.

Оскільки СРК не є самостійним захворюванням, його лікування строго не регламентовано. Терапія призначається індивідуально залежно від специфіки та гостроти симптомів. Насамперед пацієнту необхідно нормалізувати свій емоційний стан, упорядкувати режим дня і раціон харчування.

Медикаментозне лікування призначається залежно від індивідуальних проявів захворювання. Однак в будь-якому випадку при виявленні у себе симптомів СРК необхідно звернутися за консультацією до лікаря, бо, по-перше, даний стан необхідно диференціювати з іншими патологіями кишечника зі схожими симптомами і, по-друге, самостійно скорегувати життєвий уклад пацієнту може бути досить складно.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X