Пульсація в животі

Пульсація в животі – досить поширене явище. Зазвичай її епіцентр розташовується вище пупка або ліворуч/праворуч від пупка. Зрозуміти, чи може це відчуття бути симптомом порушення роботи внутрішніх органів, можна, проаналізувавши частоту появи симптому, його локалізацію та супутні ознаки.

Причини виникнення пульсації в животі

Як варіант норми подібні відчуття можуть виникати у людей з низькою вагою та слабо розвиненою черевною мускулатурою. В цьому випадку пульсація в животі може бути просто індикатором нормального функціонування черевної аорти. Також її причиною можуть стати інтенсивні заняття спортом, сильні фізичні навантаження.

Таке відчуття може виникати у вагітних за 2–3 місяці до пологів. Обумовлюється це тим, що сильно збільшена матка з плодом давить на що забезпечує відтік венозної крові нижню порожнисту вену. Найчастіше це відбувається, коли вагітна приймає горизонтальне положення. При цьому стан майбутньої мами може погіршитися, може з’явитися запаморочення, загальна слабкість. У цьому випадку рекомендується змінити положення тіла.

Серед патологічних процесів, що супроводжуються пульсацією в черевній ділянці, найпоширенішим є аневризма черевної аорти. Підступність цього захворювання полягає в тому, що до певного моменту воно може ніяк не проявлятися. Коли симптоми стають вираженими, людина відчуває регулярну пульсацію ближче до центру живота, яка часто супроводжується больовим синдромом. Провокується захворювання атеросклеротичними змінами стінки судини.

Цей симптом також може виникати в разі здавлення судин черевної порожнини пухлинними утвореннями, зокрема й онкологічними, найчастіше локалізованими в голівці підшлункової залози.

У разі, якщо це відчуття супроводжується болісністю або часто турбує, необхідно проконсультуватися з лікарем для виявлення причин, що спровокували його.

Методи лікування пульсації в животі

Схема лікування безпосередньо залежить від захворювання, що викликає пульсацію в животі.

На останніх термінах вагітності слід уникати лежання на спині, рекомендовані тривалі неспішні піші прогулянки та водні процедури, оскільки ці види фізичного навантаження сприяють поліпшенню венозного відтоку.

Для усунення новоутворення і аневризми успішно практикується хірургічне втручання.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X