Підвищений апетит

Підвищений апетит, або поліфагія – це стан, який проявляється у людини посиленням почуття голоду та надмірним споживанням їжі.

У певних умовах поліфагія може бути варіантом фізіологічної норми, але також вона може служити індикатором, що вказує на певні патологічні стани, що протікають в організмі.

Поява цього симптому вимагає ретельного аналізу та обов’язкового визначення причини, яка цей стан спровокувала.

Причини виникнення підвищеного апетиту

Варіантом фізіологічної норми підвищений апетит є у період інтенсивного зростання в підлітковому віці, при сильних фізичних навантаженнях, а також після тривалих періодів недоїдання. У жінок він може бути пов’язаний зі зміною гормонального фону в певні періоди менструального циклу.

Надмірне споживання їжі відзначається в разі порушень роботи травного тракту (гастрит, панкреатит, виразкова хвороба шлунка). У випадку якщо ці захворювання перебігають з гіперсекрецією, частими прийомами їжі пацієнт може намагатися компенсувати больові відчуття.

Такого роду зміна харчової поведінки також супроводжує хвороби щитоподібної залози та цукровий діабет. При цьому поліфагія проявляється на ранніх термінах захворювання і може допомогти лікарю вчасно встановити діагноз.

Часто підвищений апетит є супутником людей, які тривалий час перебувають в умовах підвищених психоемоційних навантажень, за яких пацієнт «заїдає» проблеми. Тобто причиною прийому їжі стає не фізіологічний голод, а необхідність вирівняти емоційний стан. При цьому зазвичай вибирається високовуглеводна їжа (випічка, морозиво тощо).

Випадки поліфагії реєструються також у разі захворювань центральної нервової системи або можуть бути спровоковані черепно-мозковими травмами.

Діагностика підвищеного апетиту

У разі патологічно високого апетиту головне – виявити основну причину, яка запускає цей процес. Під час діагностики враховуються анамнестичні дані та результати лабораторних досліджень. Вибір лабораторних аналізів буде залежати від того, яке основне захворювання підозрює фахівець.

Методи лікування підвищеного апетиту

Оскільки підвищений апетит – це симптом основної хвороби, говорити про його ізольоване лікування недоцільно. Терапевтична програма безпосередньо залежить від причини появи симптому, і без лікування захворювань, що провокують його виникнення, результату не дає.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X