Панкреатит

Панкреатит

Панкреатит — це захворювання запального генезу, при якому травні ферменти, що виробляються підшлунковою залозою, активуються безпосередньо в ній і руйнують власну тканину, внаслідок чого в кров і лімфу потрапляють продукти розпаду. За характером перебігу панкреатит заведено розділяти на гострий і хронічний, який зазвичай є наслідком перенесеної гострої форми. Основними ознаками панкреатиту є гострий біль у верхній частині живота, здуття живота, порушення стільця, нудота, блювота.

Медикаментозне лікування панкреатиту містить в собі анальгетики, ферменти, спазмолітичні і антисекреторні препарати, за необхідності антибактеріальні та антигістамінні препарати. Поряд з прийомом медикаментів необхідно скорегувати режим харчування: на перші кілька днів гострого періоду рекомендується витримати «харчову паузу», тобто повністю утриматися від їжі, приблизно на третю добу вводиться щадне харчування зі збереженням дієти до кінця лікування.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X