Недостатність підшлункової залози

Заболевания поджелудочной железы

Недостатність підшлункової залози — одне з найбільш поширених захворювань цього органу. Дану патологію заведено розділяти на 2 види:

  • екзокринна (ферментна або зовнішньосекреторна);
  • ендокринна (внутрішньосекреторна) — веде до розвитку цукрового діабету.

Екзокринна недостатність виникає у разі нестачі шлункового соку, і нездатності забезпечити стабільне травлення. У людей з цим захворюванням погано засвоюється їжа, спостерігається відчуття тяжкості в животі, метеоризм, нудота, порушення стільця. Запорукою успішної терапії є визначення першопричини захворювання.

Якщо проблема полягає у зловживанні алкоголем або неправильному харчуванні, буває досить скорегувати дієту.

Якщо ж недостатність виникла на тлі патології шлунка, жовчного міхура або дванадцятипалої кишки, необхідно провести курс лікування цих органів, а не тільки прибрати симптоми. Основним методом лікування екзокринної недостатності є коригування режиму харчування: дотримання дієти, багаторазовий прийом їжі малими порціями, повна відмова від алкоголю. Крім харчування, лікар може призначити ферментні препарати, залежно від специфіки перебігу хвороби.

Ендокринна (внутрішньосекреторна) недостатність полягає в порушенні вироблення підшлунковою залозою інсуліну, глюкагону і ліпокаїну. За відсутності лікування ця патологія призводить до цукрового діабету. Пацієнт відчуває ендокринну недостатність як метеоризм, блювання, часті походи в туалет «по великому», діарею. Терапія призначається після проведення всіх необхідних аналізів і обов’язково містить сувору дієту та інсулінотерапію.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X