Кислий присмак у роті

Поява сторонніх присмаків у ротовій порожнині може істотно знизити якість життя. Часто це явище вказує на те, що в організмі відбуваються патологічні процеси. Присмак кислоти (кислого) в роті трапляється найбільш часто. Турбувати цей симптом може як натщесерце, так і після їжі.

Якщо кислий присмак у роті з’являється не в перший раз, необхідно звернутися до фахівця для виявлення причин, що провокують його виникнення.

Причини виникнення кислого присмаку в роті

Серед причин появи цього симптому перше місце займають захворювання ШКТ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гіперацидний гастрит, гастродуоденіт, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки). За гастроезофагеальної рефлюксної хвороби кислий присмак обумовлений порушенням роботи сфінктера між шлунком і стравоходом, у результаті чого відбувається закидання кислого вмісту шлунку в стравохід, а іноді й у ротову порожнину (рефлюкс-езофагіт). Гастрит, гастродуоденіт і виразкові процеси в шлунку та ДПК можуть супроводжуватися появою кислого присмаку через зміну (підвищення) кислотності шлункового соку.

Поява кислого присмаку з відтінком гіркоти може вказувати на захворювання печінки або виникати як наслідок патологій жовчного міхура. Рідше його виникнення свідчить про запальні процеси в ротовій порожнині.

Часто цей симптом у поєднанні з печією спостерігається у жінок під час вагітності. Обумовлюється це прогресуючим тиском матки на органи травлення. Якщо після пологів симптом самостійно не зник, рекомендується звернутися по консультацію до гастроентеролога.

Методи лікування кислого присмаку в роті

Вибір терапевтичних методів безпосередньо залежить від захворювання, що викликало цей симптом. Із загальних рекомендацій актуальні такі:

  • відмова від паління та вживання алкоголю;
  • дробне харчування (добову норму споживання їжі розбивають на 5–6 прийомів);
  • відмова від кави та міцного чаю (можна замінити очищеною водою, несолодкими компотами, відварами лікарських трав).
Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X