Хвороба Крона

Болезнь Крона

Хвороба Крона — це хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту запального генезу, що характеризується утворенням гранулематозних запалень виразкового характеру. Захворювання може вражати всі відділи шлунково-кишкового тракту, однак найбільш часто локалізується у клубовій кишці та початковому відділі товстої кишки. Хвороба Крона розвивається під впливом імунологічних, генетичних та інфекційних чинників. Спосіб життя також впливає на ймовірність появи патології.

При цьому захворюванні хворий відчуває біль у животі, часті епізоди діареї, які в деяких випадках заважають сну і щоденній діяльності, погіршення апетиту і пов’язане з ним зниження ваги. Іноді, якщо запальний процес яскраво виражений, відбуваються кишкові кровотечі, в калі хворого виявляються домішки крові. Оскільки хвороба є хронічною, їй притаманне чергування стадій загострення і ремісії. У стадії загострення симптоми більш виражені, в період ремісії стихають аж до повної відсутності.

Лікування хвороби Крона найчастіше консервативне. Воно полягає в суворому дотриманні дієти та прийомі антибактеріальних і протизапальних препаратів. Крім того, пацієнту призначаються вітамінні комплекси, щоб компенсувати нестачу вітамінів в кишечнику. У разі вкрай тяжкого перебігу хвороби (розвитку нориць і абсцесів, рясних кровотеч) вдаються до хірургічного лікування — резекції пошкодженого відділу кишечника.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X