Гикавка

икота

Гикавка — це рефлекторний процес, що виникає під час скорочення діафрагми і характеризується наявністю коротких дихальних рухів, які супроводжуються специфічними звуками.

Назвати гикавку самостійним захворюванням не можна, правильніше говорити про неї як про симптом, характерний для деяких фізіологічних або патологічних процесів. Фізіологічний характер носить гикавка, що з’являється після їжі, особливо на фоні переїдання, а також загальної гіпотермії (найчастіше трапляється у дітей).

Встановлено, що відсоток виникнення цього симптому серед чоловічого населення вищий, ніж серед жіночого. Залежність появи гикавки від часу доби відсутня, крім того, вона може виникати не тільки під час неспання, але й уві сні.

Важливо розуміти, що часту, наполегливу і постійну гикавку не можна ігнорувати, оскільки вона може вказувати на наявність патологічних процесів в організмі. У такій ситуації необхідна невідкладна лікарська консультація.

Причини гикавки

Причини, що викликають цей процес, різноманітні. Рефлекторно гикавка виникає в разі вживання їжі, що подразнює травний тракт, а також газованих, занадто гарячих або холодних напоїв.

У багатьох випадках гикавка свідчить про наявність порушень роботи травного тракту. Часто вона виникає на тлі езофагіту, грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) або за наявності новоутворень у стравоході, а також уражень центральної нервової системи, пухлин головного мозку, інтоксикацій.

Діагностика гикавки

Якщо гикавка турбує протягом декількох днів, потрібно звернутися до лікаря, щоб виключити серйозні захворювання, які викликають цей симптом. В основі діагностики лежить ретельний аналіз анамнезу та комплексу клінічних проявів. На підставі цього фахівець призначає додаткові лабораторні та інструментальні дослідження для визначення основної патології. Це можуть бути:

Методи лікування гикавки

Фізіологічна гикавка не потребує лікування і самостійно проходить протягом нетривалого часу.

Якщо характер нападів вказує на наявність патологічних процесів в організмі, лікування симптому не буде ефективним без терапії основного захворювання, що провокує його появу. Тому в першу чергу виявляють і лікують основну патологію. Для того, щоб купірувати тривалі та часто повторювані напади, призначають медикаментозне лікування, яке спрямоване на ліквідацію діафрагмальних спазмів. Допускається також застосування седативних препаратів для нормалізації психоемоційного стану пацієнта. Крім цього, при гикавці застосовується рефлексотерапія, акупунктура, а в деяких випадках навіть гіпнотичні сеанси.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X