Функціональна печія

Особливістю функціональних розладів шлунково-кишкового тракту є наявність клінічних ознак при відсутності структурних і метаболічних змін. Дані розлади найчастіше є порушенням нервової регуляції травного тракту. Найновіші рекомендації міжнародної колегії гастроентерологів з діагностики та лікування функціональних порушень викладені у «Римських критеріях IV».

Згідно «Римським критеріями IV» функціональна печія – це самостійне захворювання. Головною її ознакою є больове відчуття або відчуття дискомфорту в загрудинній області, яке виникає при відсутності патологічних змін слизової оболонки стравоходу. Основна функція стравоходу, яка сприяє проведенню їжі з ротової порожнини в шлунок, також не порушена.

Це не є звичайна печія і її лікування вимагає особливого підходу. Нерідко пацієнти протягом багатьох років можуть страждати цим захворюванням, не отримуючи полегшення від стандартної терапії. При цьому, навіть хірургічне втручання, може виявитися неефективним.

Причини функціональної печії

Фізіологія функціональної печії ще до кінця не вивчена. Основною причиною її виникнення є надмірна чутливість стравоходу і порушення правильної обробки нервових імпульсів, що надходять від нього до головного мозку. При цьому відсутні будь-які патологічні зміни будови стравоходу.

Діагностика функціональної печії

Щоб поставити такий діагноз, як функціональна печія, у пацієнта мають спостерігатися протягом 2-3 місяців такі симптоми:

  • Наявність дискомфорту або болю за грудиною, що виникає кілька разів на тиждень. Часто пацієнти описують цей патологічний симптом, як «пекуче» відчуття по ходу стравоходу.
  • Симптоми зберігаються, незважаючи на медикаментозну терапію, з використанням антисекреторних препаратів.
  • При дослідженні стравоходу не виявлено його структурних і функціональних змін.

Лікування функціональної печії

У терапії функціональної печії особливе місце посідає психотерапія, оскільки суть захворювання полягає не в патології стравоходу, а в незначному порушені в роботі центральної нервової системи. Таким пацієнтам необхідно пояснити та переконати, що у них немає небезпечного захворювання і що цю хворобу можливо вилікувати.

Основними групами препаратів є селективні інгібітори зворотного захвату серотоніну і антидепресанти.

У ГастроЦентр «OLYMED» у Києві це захворювання можливо повністю вилікувати. Записатися до нас на консультацію можливо по телефону або залишити онлайн заявку на сайті.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X