Біль у шлунку

Біль у шлунку – це дуже поширена проблема. За статистикою, більше третини дорослого населення планети стикаються з цим симптомом. У разі виникнення больових відчуттів важливо не намагатися їх «перетерпіти». Навіть якщо біль незначний, своєчасне звернення по медичну допомогу і консультація фахівця дозволять визначити захворювання, симптомом якого є больові відчуття, усунути його та запобігти виникненню можливих ускладнень.

Причини виникнення болю в шлунку

Часто зі шлунковим болем стикаються жінки під час вагітності. Це може бути пов’язано зі збільшеним тиском матки на органи черевної порожнини. Ускладнюється ситуація, якщо жінка не дотримується режиму харчування і часто переїдає.

Якщо пацієнт відчуває гострий інтенсивний біль під час їжі, це може вказувати на ерозивне або виразкове ураження слизової оболонки шлунка. Поява цього симптому може бути і не пов’язана з прийомом їжі, так, за виразки пацієнт може скаржитися на болі в шлунку в нічний час, а також натщесерце.

Причиною виникнення больових відчуттів відразу після їжі часто є гастрит. Коли залучена в запальний процес слизова оболонка органу контактує з харчовою грудкою, виникає больова реакція. У гострій стадії больові відчуття більш інтенсивні, можуть доповнюватися нудотою, блюванням. У хронічній стадії біль має приглушений характер, може супроводжуватися печією та здуттям.

Виникнення цього симптому також може бути спровоковане прийомом неякісної їжі та свідчити про харчове отруєння. При цьому біль має спастичний характер і може супроводжуватися нудотою, блюванням, проносом.

Больові відчуття виникають і в разі прориву виразки. У такому випадку вони будуть гострими, різкими, з підвищенням температури тіла, посиленням потовиділення і зниженням артеріального тиску.

Виникнення і прогресування пухлинного процесу в органі також пов’язане з появою больових відчуттів.

Необхідно розуміти, що навіть на тлі правильного харчування можуть виникати болі в шлунку, якщо людина перебуває в стані хронічного стресу.

Види болю в шлунку

Характер болю та його інтенсивність залежать від захворювання, яке його викликало. Також велике значення має стадія розвитку патологічного процесу. Іноді пацієнт скаржиться на те, що болить саме шлунок, а іноді біль віддає в спину.

Гостра больова реакція – часта супутниця гастриту, хімічних опіків слизової оболонки органу, харчових токсикоінфекцій. Тупий ниючий біль частіше супроводжує хронічні захворювання.

Методи лікування болю в шлунку

Усунення цього симптому безпосередньо пов’язане з лікуванням основної патології, що викликала його появу. Найбільш часто застосовується медикаментозне лікування. У разі виникнення раптового інтенсивного болю, що вказує на гостру хірургічну патологію, показане оперативне втручання.

Із загальних рекомендацій актуальні такі:

  • відмовитися від паління, вживання алкогольних і газованих напоїв;
  • уникати переїдання;
  • дотримуватися правильного, дробного харчування (не менше п’яти прийомів їжі на день невеликими порціями);
  • уникати стресів і сильних фізичних навантажень.

Наслідки болю в шлунку

Тривале ігнорування болю в шлунку може призвести до ускладнення патологічного процесу і переходу захворювання в хронічну форму. Так, гастрит може призводити до виразкової хвороби або навіть передракового стану, а в разі несвоєчасного звернення з виразкою підвищується ризик перфорації стінки органу.

Також слід пам’ятати, що тривалі запальні процеси збільшують імовірність пухлинних уражень органу. Тому якщо ви помітили больові відчуття в шлунку, не зволікайте з візитом до лікаря. Спеціаліст встановить точний діагноз, призначить адекватне лікування і збереже ваше здоров’я!

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X