Біль у прямій (товстій) кишці

Біль у прямій кишці часто є симптомом, що вказує на розвиток патологічних процесів цієї локалізації. Найчастіше трапляються скарги на біль у задньому проході, що з’являється після або під час дефекації.

Причини виникнення болю в прямій кишці

Одним із найпоширеніших захворювань, що супроводжуються цим симптомом, є геморой. Гостра больова реакція за цієї хвороби викликана запаленням або защемленням гемороїдальних вузлів. Клінічна картина доповнюється зміною їхнього кольору (вузли стають синюшними) і збільшенням щільності. Існує взаємозв’язок частоти появи цієї патології зі спадковим фактором, порушенням харчування і частими запорами. Також геморой часто виникає під час вагітності, що пов’язано зі збільшенням застійних явищ через тиск матки. Зміна кровотоку і збільшення застійних процесів відбувається також на тлі тривалого сидіння або стояння в повсякденному житті (наприклад, через особливості роботи).

Біль у товстій кишці виникає також на тлі анальної тріщини. Появі цієї патології зазвичай передують розлади дефекації (рідка дефекація, запор). У результаті ущільнений кал викликає травмування слизової оболонки і утворення тріщини. Через яскраво виражений больовий синдром виникає спазм внутрішнього сфінктера, що істотно погіршує регенерацію тканин.

Істотно виражений больовий синдром за парапроктиту. Розвиток цієї патології обумовлений запаленням, що зачіпає анальні залози, пряму кишку та прилеглі тканини.

У деяких випадках пацієнт може відчувати біль у прямій кишці без будь-яких патологічних змін. Це явище може бути викликане іррадіацією больових відчуттів у цю область у разі локалізації патологічних процесів у простаті, сечовому міхурі або яєчниках.

Види болю в прямій кишці

У разі защемлення гемороїдальних вузлів, анальної тріщини в гострій стадії біль гострий і раптовий. При переході захворювань у хронічну форму може виникати біль тупого, ниючого характеру, що доповнюється свербежем або печінням. Інтенсивність больових відчуттів може відрізнятися справа і зліва (наприклад, за геморою на це може вплинути локалізація защемленого вузла).

Методи лікування болю в прямій кишці

Лікування болю безпосередньо пов’язане з лікуванням основного захворювання, що викликало його.

За геморою і анальної тріщини широко застосовується медикаментозна терапія. Показані теплі ванночки з дезінфікуючими розчинами. Можливе застосування знеболювальних препаратів. За геморою легкого та середнього ступеня тяжкості застосовують латексне кільце, електрокоагуляцію. Парапроктит вимагає обов’язкового хірургічного лікування.

Наслідки болю в прямій кишці

Захворювання, що супроводжуються болем у прямій кишці, істотно знижують якість життя пацієнта, погіршують його емоційний стан. Але особливо небезпечні ускладнення, до яких ці захворювання здатні призвести.

Геморой і тріщини прямої кишки можуть сприяти залученню в патологічний процес прилеглих тканин і викликати парапроктит, який зі свого боку провокує розвиток анальних свищів і гнійного ураження сусідніх тканин і органів. У разі ослаблення імунітету можливий розвиток сепсису.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X