Ультразвукове дослідження (УЗД)

Ультразвукове дослідження (УЗД) – неінвазивний метод інструментальної діагностики, який дозволяє візуалізувати структуру внутрішніх органів людини, патологічні зміни в них, виявити порушення функції. Сучасні УЗД-апарати обладнані потужними датчиками, які генерують ультразвукові хвилі певної довжини й частоти та проектують якісне зображення внутрішніх органів на екран.

Ультразвукове дослідження (УЗД) в Києві — це клініка «OLYMED», що надає послуги кваліфікованих фахівців.

Який механізм ультразвукового дослідження?

При проникненні ультразвукових хвиль в черевну порожнину або в глибину різних ділянок тіла, вони стикаються з органами, які мають різну щільність. На межі двох біологічних середовищ відбувається поділ «пучка» ультразвуку: одна частина відбивається, а інша — поглинається. Це фізичне явище називається акустичним імпедансом і лежить в основі побудови зображення. Лікар ультразвукової діагностики отримує чорно-біле зображення на екрані УЗД-апарату через спеціальний датчик, що дозволяє проаналізувати стан внутрішніх органів людини за рахунок зміни їх розмірів, контурів, форми, ехоструктури.

Доплерографія – це спеціалізований метод УЗ-дослідження кровоносних судин, заснований на здатності ультразвукових хвиль відбиватися від рухомих елементів крові, що дозволяє детально вивчити не тільки структуру і прохідність, але й функціональний стан судин (гіпотонія, гіпертонус). Цей метод використовується з метою визначення порушення кровообігу в спокої та після функціональних проб.

Що виявляє УЗД?

Сонографічне дослідження знайшло своє широке застосування практично у всіх медичних сферах: гастроентерології, кардіології, неврології, хірургії, гінекології, урології та ін.

У гастроентерологічній практиці УЗД використовують для візуалізації паренхіматозних органів черевної порожнини: печінки, підшлункової залози, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, селезінки, а також органів заочеревинного простору.

Більшість захворювань цих органів супроводжується зміною нормальної ехоструктури. Частина цих змін досить специфічна, що дозволяє відразу поставити діагноз, решта змін розглядаються в комплексі з іншими методами дослідження.

УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору дозволяє діагностувати:

 • Наявність патологічних утворень (конкрементів, кіст, абсцесів, доброякісних і злоякісних пухлин).
 • Обструкцію жовчовивідних шляхів.
 • Запалення паренхіматозних органів.
 • Цироз печінки.
 • Сечокам’яну і жовчокам’яну хворобу
 • Порушення цілісності органів при травмі (розриви печінки, селезінки).
 • Наслідки метаболічних, аутоімунних, інфекційних уражень органів.
 • Порушення кровообігу в органах (наприклад, тромбози ворітної вени, ділянки інфаркту в селезінці та ін.).

Оскільки УЗД дає тільки картину структури внутрішніх органів, для детального вивчення патологічного процесу в деяких випадках потрібні додаткові дослідження. Якщо у лікаря виникає підозра на онкологічний процес, під візуальним контролем УЗД-апарату він може виконати біопсію — забір біологічного матеріалу для подальшого морфологічного дослідження.

УЗД, як високоінформативний метод діагностики, є важливим складовим елементом комплексної програми обстеження пацієнта, яка також включає лабораторні аналізи та інші інструментальні методи дослідження. Такий підхід дозволяє створити загальну картину захворювання, коректно верифікувати діагноз та призначити ефективне лікування.

Переваги УЗД

Переваги УЗД при обстеженні органів черевної порожнини та заочеревинного простору:

 • Безболісність.
 • Інформативність.
 • Простота виконання процедури.
 • Швидкий результат (відразу після дослідження);
 • Доступність.
 • Можливість якісної візуалізації внутрішніх органів для проведення тонкоголкової пункційної біопсії.

У ГастроЦентрі «OLYMED» використовуються УЗД-апарати експертного класу Toshiba Aplio XG, якість яких не викликає сумнівів і дозволяє безпомилково фіксувати найменші відхилення від норми. Висновок за результатами ультразвукового дослідження складається на основі загальноприйнятих медичних рекомендацій, які враховують певні дані пацієнта, такі як вік, стать і антропометричні дані. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики ГастроЦентру «OLYMED» мають великий досвід роботи в сфері УЗД, у тому числі при обстеженні органів черевної порожнини та заочеревинного простору.

Постановка достовірного діагнозу — важливий крок на шляху до одужання пацієнта, оскільки дає можливість лікарю призначити індивідуальну та ефективну програму лікування.

Послуги напрямки

Лікарі напрямки

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X