Гістологія

Гістологія – це наука про будову тканин. Цей напрямок активно застосовується в медицині з діагностичною метою, оскільки дає можливість достовірно визначити характер патологічного процесу (запальний, реактивний, проліферативний, аутоімунний і т. ін.), встановити стадію захворювання, оцінити необхідність радикального лікування й ефективність проведеної терапії.

Відомо, що гістологічне (морфологічне) дослідження шматочків тканин є «золотим стандартом» верифікації онкологічного діагнозу. В гастроентерології та проктології мікроскопічне вивчення змін нормальної будови тканин також важливе, бо дозволяє ідентифікувати вид і стадію патологічного процесу, що забезпечує якісне лікування таких захворюваннь шлунково-кишкового тракту, як стравохід Барретта, хелікобактерний гастрит, мікроскопічний коліт, целіакія, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, хвороба Крона і т. ін.

Гістологія в Києві — це ГастроЦентр «OLYMED», що надає послуги гістологічного дослідження шматочків тканин.

Що досліджують?

У гастроентерології гістологічному дослідженню підлягають шматочки тканини, взяті в процесі біопсії або ендоскопічної резекції / дисекції, а також видалені поліпи.

Для чого проводять гістологічне дослідження?

Морфологічне дослідження дозволяє виявити безліч захворювань запального, аутоімунного, алергічного, інфекційного характеру, а також верифікувати передракові стани і новоутворення на ранніх етапах розвитку. Застосування передових технологій і сучасного обладнання дає можливість своєчасно розпізнати і детально вивчити характер новоутворення (доброякісний або злоякісний), точно визначити стадію онкологічного захворювання, обрати найбільш ефективну тактику лікування.

Показання до патоморфологічного дослідження (гістології):

  • Виявлення змінених ділянок слизової оболонки під час виконання ендоскопічного дослідження (гастроскопії, колоноскопії).
  • Передракові стани (стравохід Барретта, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, поліпоз та ін.).
  • Підозра на злоякісні новоутворення, ідентифікація первинного осередку та метастазів.
  • Верифікація ступеня ураження і стадії розвитку захворювання.
  • Моніторинг ефективності призначеного лікування.

Що важливо знати пацієнту про гістологічне дослідження?

Оскільки біопсія в гастроентерології здійснюється під час проведення ендоскопічних досліджень, підготовка до неї пацієнта залежить від виду ендоскопії. Наприклад, гастроскопія проводиться суворо натще, перед колоноскопією пацієнт дотримується добової питної дієти й очищує кишечник спеціальними медикаментозними препаратами.

Взяття шматочків тканин для гістологічного аналізу— процес абсолютно безболісний і безпечний. Після ендоскопічних досліджень, в ході яких була проведена біопсія, пацієнти, як правило, повертаються до свого звичного способу життя і харчування.

ГастроЦентр «OLYMED» в Києві має можливість відправляти матеріал для гістологічного дослідження в німецьку патоморфологічну лабораторію клініки Байрот (Bayreuth, Мюнхен), яку очолює європейський експерт із захворювань шлунково-кишкового тракту, професор М. Вітт (M. Vieth).

Достовірність гістологічного висновку — важлива складова постановки діагнозу.

Послуги напрямки

Видео
Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X