Знаєте, що обговорюють європейські гастроентерологи в 2015 році?

Медичний директор «Olymed» Музика С.В. взяв активну участь в роботі симпозіуму по колоректальним неоплазіям, який проходив під егідою ESGE і ESDO в Празі минулого тижня: «Знаєте, що обговорюють європейські гастроентерологи в 2015 році?»

Ніхто вже не говорить про необхідність скринінгу колоректального раку, немає повідомлень про результати впровадження національних скринінгових програм. Все тому, що національні програми вже всюди давно працюють і наукові зустрічі проходять в дискусіях з пошуку оптимальних методів скринінгу і ендоскопічних методів видалення колоректальних аденом. Беручи участь в таких заходах, розумієш, що між Європою і Україною в проблемі колоректального раку різниця не обчислюється роками або десятиліттями. Її не можна виміряти. Це просто різні планети, одна з яких лише на словах намагається наблизитися до іншої, але нічого не робить для зближення орбіт.

Я дозволяю собі так говорити, оскільки за кілька тижнів до Празького симпозіуму був доповідачем на національному медичному конгресі з обговорення стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2020 року. Коментар модератора до моєї доповіді полягав в тому, що, мовляв, це важлива тема, але експерти МОЗ вирішили не проводити поки скринінг по колоректальному раку, а спробувати скринінг по раку молочної залози в деяких регіонах. Хотілося б поглянути в очі цим експертам, які чи то через незнання, чи то по ще якихось причин, залишили без шансів на виживання кілька тисяч українців щорічно.

Хочу нагадати, що колоректальний рак – єдина злоякісна пухлина, для якої популяційний скринінг застосовується не тільки для ранньої діагностики, але і для попередження розвитку хвороби. Видаливши аденоматозний поліп, ми проводимо профілактику розвитку раку. Незважаючи на широке застосування аналізу калу на приховану кров, колоноскопії відводиться провідна роль в діагностиці і видаленні передракових станів та раннього раку. Диференціальний діагноз знахідок, роль якісної ендоскопічної візуалізації, технічні прийоми в ендоскопічному видаленні утворень стали предметом детального обговорення на симпозіумі в Празі, який зібрав понад 200 досвідчених фахівців з 40 країн світу. На жаль, ми отримані знання будемо застосовувати лише в рамках індивідуального скринінгу колоректального раку, тобто для тих співгромадян, які небайдужі до свого майбутнього і здоров’я своїх близьких».

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X