Як проводяться дихальні тести в ГастроЦентрі «OLYMED»

На сьогоднішній день немає такої людини, яка б не чула про інфекції Helicobacter pylori. Практично з усіх боків: по телевізору, в журналах, на прийомі у лікаря говорять про те, що є якийсь мікроб, який може викликати гастрит і виразку! Всі знають, що він є, але хто знає, як його знайти, тобто визначити в організмі людини?

Дійсно встановлена ​​найважливіша роль хелікобактерної інфекції у розвитку хронічного гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. А також, Helicobacter pylori визнається причиною розвитку лімфоми шлунка низького ступеня злоякісності (МАLT-лімфоми) та раку шлунка. У 1994 році експерти Міжнародного агентства з дослідження раку при ВООЗ зарахували Helicobacter pylori до канцерогенів I класу.

Мікроорганізм Helicobacter pylori був вперше виявлений в 1983 році Б. Маршаллом і Дж. Уорреном, в шлунку хворих на виразкову хворобу. На сьогоднішній день ця інфекція має широке поширення серед населення.

Для того щоб дізнатися чи є у вас інфекція Helicobacter pylori, ГастроЦентр «OLYMED» пропонуємо вам пройти 13С-сечовинний (скорочений) дихальний тест!

Цей метод дозволяє з 99.9% точністю встановити, інфіковані ви бактерією Helicobacter pylori.

Принцип дихальних тестів

Принцип методу 13С — дихальних тестів досить простий. У нашому організмі, шляхом безлічі біохімічних реакцій утворюється вуглекислий газ (СО2), який ми виділяємо з повітрям, що видихається. У складі видихається СО2, атомна маса вуглецю (С) дорівнює 12. Якщо позначити певну речовину (діагностичний субстрат) вуглецем з атомною масою, яка дорівнює 13, то кількість 13СО2 в повітрі, що видихається буде наростати прямо пропорційно активності тієї ферментної системи, яка в організмі відповідає за розщеплення даного субстрату.

Вимірюючи різницю в кількості 13СО2 в пробах повітря, що видихається, до і через певний проміжок часу після прийому діагностичного речовини, можна судити про функції певного органу, яка змінюється в результаті захворювання.

Ізотоп 13С – не радіоактивний!

13С-сечовинний (скорочений) тест – заснований на здатності Helicobacter pylori синтезувати фермент – уреазу. Після перорального прийому розчину сечовини, міченої 13С, уреаза Helicobacter pylori метаболизирует мічену сечовину і вивільняє мічений вуглекислий газ, який визначається у видихуваному повітрі через 30 хвилин.

Відповідно до Європейського протоколу, цей метод має основне показання – діагностика хелікобактерної інфекції, а так само він рекомендований в якості основного для підтвердження ерадикації Helicobacter pylori інфекції у всіх останніх Маастрихтських консенсусах.

Умови проведення тесту

Тест не обов’язково робити “тощак”, але перерва між останнім прийомом їжі і дослідженням повинен становити не менше 2 годин!

Важливо! Перед дослідженням, протягом одного місяця пацієнт не повинен приймати такі препарати:

  1. інгібітори протонної помпи;
  2. препарати вісмуту;
  3. антибіотики;
  4. антимікробні препарати (метронідазол);
  5. Н-2 блокатори.

Тривалість проведення тесту – 30 хвилин!

Як проводиться тест в ГастроЦентрі «OLYMED»?

Пацієнту вручається перший спеціальний мішечок, який він надуває і закриває герметичній пробкою. Після, хворий випиває апельсиновий сік з розведеним в ньому діагностичним субстратом і через 30 хвилин надуває другий мішечок. Результат тесту пацієнт отримує на руки після обробки даних. Якщо у пацієнта непереносимість або алергія на апельсиновий сік, йому дають випити воду або яблучний сік. І в тому, і в іншому випадку вам докладно пояснять, куди і коли потрібно дути.

Так само ви зможете отримати консультацію лікаря гастроентеролога, як до дослідження, так і після отримання результату дихального тесту, для вибору оптимального методу лікування.

Записатися на дослідження або консультацію ви можете за нашими телефонами.

Залишайтеся здоровими!

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X