Ви приймаєте Креон? Може Мезим, Фестал або Панкреатин?

Ви приймаєте Креон? Може Мезим, Фестал або Панкреатин? Як часто ви приймаєте ферментні препарати? В якій дозі? Наскільки вони вам потрібні? А чи є у вас взагалі проблема з підшлунковою залозою?

Якщо вас турбують ці або інші схожі питання, тоді варто відвідати ГастоЦентр «OLYMED» щоб розставити всі крапки над «і», пройшовши 13С–трігліцерідний дихальний тест і отримати кваліфіковану відповідь. 13С–трігліцерідной тест – є одним з методів неінвазивної діагностики зовнішньосекреторної (екзокринної) недостатності підшлункової залози. Підшлункова залоза, в організмі людини, виконує ряд вкрай важливих функцій.

В першу чергу, виділяє в кишечник панкреатичний сік, який містить ферменти, необхідні для переварювання білків, жирів і вуглеводів, а також виділяє в кров гормони інсулін і глюкагон, які регулюють обмін вуглеводів і гормони секретин, гастрин, соматостатин, що регулюють функцію всього шлунково-кишкового тракту та інших систем організму. Приблизно в 60-70% випадків причиною розвитку патології підшлункової залози, а саме хронічного панкреатиту, є алкоголь, в 30-35% – патологія жовчовивідних шляхів і, близько 5-10% займають інші етіологічні чинники.

Хронічний панкреатит – це поліетіологічне запальне захворювання підшлункової залози, що характеризується прогресуючим перебігом, наростаючими різного роду дегенеративними і деструктивними змінами паренхіми з розвитком фіброзу, змінами в протоковой системі (утворення псевдокіст, кальціфікатів, конкрементів) та розвитком різного ступеня вираженості порушень екзокринної і ендокринної функції органу. Переважна більшість хворих страждають на хронічний панкреатит мають первинну або вторинну екзокринну панкреатичну недостатність, яка вимагає проведення замісної ферментної терапії. Наслідком ендокринної недостатності є розвиток цукрового діабету.

Завдяки використанню 13С-трігліцерідной дихального тесту, можна визначити активність виділення підшлунковою залозою ліпази – ферменту, який переварює жири, а так само функцію підшлункової залози в цілому, наявність або відсутність зовнішньосекреторної недостатності і підібрати максимально точну замісну терапію, в разі необхідності. Використовуючи цей тест можна оцінити ефективність призначеної терапії та відповідно, провести корекцію, тому що саме за вмістом ліпази вважається доза в ферментному препараті. Принцип дихальних тестів Принцип методу 13С – дихальних тестів досить простий.

Ні для кого не секрет, що в нашому організмі, шляхом безлічі біохімічних реакцій утворюється вуглекислий газ (СО2), який ми виділяємо з повітрям, що видихається. У складі видихається СО2, атомна маса вуглецю (С) дорівнює 12. Якщо позначити певну речовину (діагностичний субстрат) вуглецем з атомною масою, яка дорівнює 13, то кількість 13СО2 в повітрі, що видихається буде наростати прямо пропорційно активності тієї ферментної системи, яка в організмі відповідає за розщеплення даного субстрату. Вимірюючи різницю в кількості 13СО2 в пробах повітря, що видихається, до і через певний проміжок часу після прийому діагностичного речовини, можна судити про функції певного органу, яка змінюється в результаті захворювання. Ізотоп 13С – не радіоактивний!

Принцип 13С-трігліцерідной дихального тесту – наростання концентрації 13СО2 в пробах повітря, що видихається визначається активністю роботи клітин підшлункової залози. Результатом ферментативного розщеплення діагностичного субстрату – 13С-тригліцеридів – є утворення 13С-октаноевої кислоти, яка згодом окислюється в печінці з утворенням 13СО2. Панкреатична екзокринна недостатність, яка супроводжується дефіцитом або повною відсутністю ліпази, виявляється шляхом аналізу кривою, що відбиває концентрацію 13СО2 в дихальних пробах (в нормі максимум доводиться між 150 і 210 хвилинами, а сумарна концентрація під кінець 360 хвилини). Зниження максимальної концентрації 13СО2 в дихальних пробах, або виявлення її після 210 хвилини тесту, а також зниження сумарної концентрації, дозволяють виявити дефіцит панкреатичної ліпази. Умови проведення тесту – пацієнт повинен не їсти до тесту! Тривалість проведення тесту – 6 годин!

Як проводиться 13С-трігліцерідной тест, в ГастроЦентрі «OLYMED»?

Пацієнт приходить в день дослідження в проголодь і йому вручають перший мішечок, який він надуває. Після «тестового» сніданку, з додаванням 13С-тригліцеридів, дихальні проби (надування спеціальних герметичних мішечків) отримують через кожні 30 хв, протягом наступних 6 годин! Так як тест проводиться тривало, ми пропонуємо нашим пацієнтам виконувати дане дослідження, перебуваючи вдома, на роботі, на відпочинку. Діагностичний субстрат, мішечки для збору повітря і докладну інструкцію в роздрукованому вигляді пацієнт отримує в клініці. Так само ви зможете отримати консультацію лікаря гастроентеролога, як до дослідження, так і після отримання результату дихального тесту, для вибору оптимального методу лікування. Записатися на дослідження або консультацію ви можете за нашими телефонами.

Залишайтеся здоровими!

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X