Тривога і депресія впливають на запальні захворювання кишечника

Емоційний стан і симптоми гастропатології тісно пов’язані між собою. У 2004р. в Австрії досліджували депресивні стани у хворих з виразковим колітом і хворобою Крона (ВЗК). У 28% пацієнтів виявили депресивні стани на початку дослідження і у 59% виявлені загострення протягом 18 місяців дослідження, які співвідносилися з періодами загострення ВЗК. Тривога супроводжувала загострення запального захворювання кишечника. Тривога і депресія – беруть участь в загостреннях коліту і хвороби Крона і повинні бути враховані при лікуванні даних захворювань, вважають дослідники. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14747641)

У Канаді в 2008р. підтвердили це положення і встановили, що у пацієнтів з запальними захворюваннями кишечника виявляються депресивні розлади в 2 рази частіше, ніж в цілому у населення.
(http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18796096)

Важливо розуміти, що емоційний розлад може проявлятися через симптоми шлунково-кишкового тракту або розвиватися паралельно з гастропатологіэю. Іпохондричний синдром, соматоформні розлади, маскована депресія можуть співіснувати і посилювати симптоми гастропатології. Тому консультації психотерапевта (психосоматолога) важливі для діагностики і роботи з такими станами.

Такий комплексний підхід використовується в Гастроцентр Olymed, де наші пацієнти можуть отримати консультацію у фахівця псіхосоматолога.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X