Тільки в гастроцентрі “Olymed” – визначення чутливості Н. pylori до кларитроміцину на біопсійному матеріалі

Інтерес до кларитроміцину такий високий, оскільки він є препаратом першої лінії стандартної потрійної терапії для ерадикації Н. pylori.

У період з 1992 по 2010 р в світі проведено 113 досліджень, присвячених вивченню ефективності різних схем лікування хелікобактерної інфекції. Саме дані мета-аналізів стали підставою для перегляду деяких положень, що стосуються схем ерадикації, з урахуванням різної чутливості до антибіотиків, в першу чергу – до кларитроміцину. Рекомендовано використовувати стандартну потрійну кларітроміцінвмістну терапію в якості першої лінії при рівні резистентності в регіоні не більше 15%.

Якщо резистентність до кларитроміцину в регіоні перевищує 15%, а чутливість до антибактеріальних препаратів у конкретного індивідуума до лікування не визначали, то стандартну потрійну терапію призначати не слід, а в якості першої лінії лікування слід призначити класичну Квадротерапію.

Є дані, що Україна, на відміну від багатьох країн Західної Європи, ще не переступила критичний поріг резистентності в 15%, але вже близька до цієї цифри. Оскільки призначення кларитроміцину та інших макролідів широко використовується в практиці лікарів інших спеціальностей (терапевтів, педіатрів, ЛОР – лікарів, пульмонологів і т.д.), кларітроміцінрезістентність буде зростати, а ефективність стандартної потрійної терапії – знижуватися. Тому, доцільно визначати чутливість Н. pylori, до кларитроміцину до початку лікування.

Сьогодні пацієнти гастроцентру Olymed мають можливість отримати найбільш ефективну схему лікування хелікобактерної інфекції, грунтуючись на результатах визначення чутливості мікроорганізму до антибіотиків.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X