Сучасні вимоги до ендоскопічного лікування раннього раку шлунка

Відповідно до сучасних рекомендацій онкологів, які доступні всім на сайті NCCN, при локалізації аденокарциноми в межах слизової оболонки шлунка методом вибору є видалення пухлини через гастроскоп, так звана, ендоскопічна резекція або диссекція.

Але, щоб ця операція привела до повного виліковування, необхідне дотримання певних умов. Для чіткої візуалізації вогнища виникнення злоякісної пухлини, визначення його кордонів, необхідна відповідність ендоскопічного обладнання сучасним вимогам. Ендоскопи з високою роздільною здатністю, оснащені функцією узкоспектральної ендоскопії та оптичного збільшення, дозволяють виявити вогнище виникнення злоякісної пухлини навіть на тлі запаленої слизової оболонки шлунка. Після демаркації утворення, лікар приймає рішення про спосіб видалення і виконує його під контролем оптичного збільшення.

Витягнута пухлина спеціальним чином фіксується і відправляється в патоморфологічну лабораторію. Подальша доля пацієнта вже залежить від висновку лікаря-патоморфолога, який зобов’язаний відповісти на кілька запитань: глибина інвазії пухлини, відсутність пухлинних клітин в краях віддаленого ділянки, відсутність залучення в пухлину кровоносних і лімфатичних судин. Таким чином, патолог підтверджує на мікроскопічному рівні повноту видалення пухлини, тобто повне вилікування. Помилка патолога призводить або до невиправданих хірургічних операцій, або до прогресу раку в майбутньому. Як приклад ми наводимо один з наших клінічних випадків, коли, звернувшись за «додатковую порадою», пацієнтка погодилася на ендоскопічне лікування, вже на наступний день після операції повернулася до своєї звичайної фізичної активності. Завдяки співпраці зі світовим експертом в патології травної системи – професором M.Vieth, ми отримали підтвердження радикальності втручання.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X