Клінічна сесія з прямою відеотрансляцією з операційної «Захворювання кишечника – роль гастроентеролога та ендоскопіста»

27 лютого 2016 р. Кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО імені П. Л. Шупика, ГастроЦентр «OLYMED» (клінічна база кафедри), Національна школа гастроентерологів, гепатологів України за підтримки OLYMPUS, TAKEDA провели клінічну сесію з прямою відеотрансляцією з операційної.

«Захворювання кишечника – роль гастроентеролога та ендоскопіста»

Відкрила конференцію завідувач кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО імені П. Л. Шупіка, член-кор. НАМН України, д.м.н. професор Харченко Н. В. з доповіддю на тему профілактики розвитку колоректального раку. Лекція містила огляд сучасної літератури та науково-обгрунтованих підходів до попередження розвитку колоректального раку, був зроблений акцент на необхідність нормалізації порушень біоценозу. Так само були представлені сучасні підходи до харчування в профілактиці розвитку колоректального раку.

Доповідь головного лікаря патоморфологічної лабораторії CSD Селезньова О. О. була зроблена на тему гістологічної діагностики запальних захворювань товстої кишки. Були продемонстровані морфологічні критерії, класифікація, вимоги до забору матеріалу, було наголошено на необхідності співпраці клініциста, ендоскопіста і патоморфолога в роботі з хворими ЗЗК.

Необхідність міждисциплінарного підходу у вирішенні проблеми колоректального раку прозвучала в доповіді онкохірурга Національного інституту раку Лукашенко А. В. про можливості сучасної онкології в лікуванні хворих колоректальною карциномою в разі метастатичного ураження печінки. Було дано огляд сучасної літератури, продемонстровані сучасні підходи, результати лікування та відеоматеріали з досвіду Національного інституту раку НАМН України.

Також учасники конференції мали можливість заслухати доповідь одного з міжнародних експертів в ендоскопічній хірургії – проф. Noriaki Kameyama Ph.D., M.D., який працює в Keio University (Токіо, Японія). Доповідач висвітлив основні покази, можливості і техніку лапароскопічних операцій при гастроінтестинальних стромальних пухлинах, а також методи лікування внутрішньо слизових аденокарцином шлунка.

Лікарем – гастроентерологом ГастроЦентру «OLYMED» Вітковською Б. М. був представлений клінічний випадок, де пацієнтці 37 років проводився складний діагностичний пошук, в ході якого був морфологічно знятий раніше встановлений діагноз виразкового коліту і в результаті дообстеження виявлено гіпокортицизм.

Медичний директор ГастроЦентру “OLYMED” Музика С. В. присвятив свою доповідь проблемі якості скринінгової колоноскопії. Був представлений аналіз можливостей методів ендоскопічної візуалізації, основні вимоги до лікаря-ендоскопіста і результати останніх досліджень, які мають значення при ендоскопічному скринінгу колоректального раку.

Лікарі високо оцінили конференцію за актуальність та інформативність представленого матеріалу.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X