Дослідження зв’язку психосоціальних факторів і активності симптомів запалення кишечника і якості життя. (A. H.Faust, L. F. Halpern, S.Danoff-Burg, R. K. Cross)

Дослідження в Каліфорнії в 2012 р. виявили зв’язок маркерів ухильної поведінки при стресових ситуаціях з активністю прояву симптомів запалення при кишкових захворюваннях (ЗКЗ). Крім того, виявлено залежність між рівнем соціальних обмежень, ухильної поведінки при стресі, високими показниками тривоги і депресії і низькими оцінками за шкалою якості життя у таких пацієнтів.

Дослідники роблять висновок, що симптоми тривоги, депресії і соціальні обмеження часто зустрічаються при запальних захворювань кишечника. Медикам важливо проводити скринінг для визначення рівня тривоги, депресії, ухильної поведінки при стресі і направляти таких пацієнтів з ЗКЗ до фахівців по ментальному здоров’ю – психотерапевтів і психологів.

(http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3365520/)

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X