Березень — місяць інформованості стосовно колоректального рака

Щороку в березні проходять кампанії з підвищення інформованості про колоректальний рак, що спрямовані на поширення інформації про це захворювання, необхідність його ранньої діагностики, а також способи його профілактики.

Колоректальний рак (рак товстого та прямого кишечника) — найпоширеніша онкологічна патологія травного тракту в Європі та Україні. Щороку це захворювання «молодшає» — усе частіше трапляються випадки виявлення колоректального раку у людей молодше 50 років. При цьому в більшості випадків він виявляється уже на пізніх стадіях, коли захворювання приносить людині величезний дискомфорт і вкрай важко піддається лікуванню. Тоді як за умови ранньої діагностики та своєчасного початку терапії ймовірність успішного лікування колоректального раку складає 95%!

Усі ці дані свідчать про необхідність регулярного проходження профілактичних скринінгів для людей із груп ризику. До цих груп відносять чоловіків і жінкок:

  • старше 50 років;
  • у сім’ї яких уже були випадки раку товстого кишечника;
  • із онкологічною патологією іншої локалізації, запальними захворюваннями кишечника чи аденоматозними поліпами у кишечнику.

Окрім того, навіть якщо Ви не належите до жодної з перелічених груп, але помічаєте у себе тривожні симптоми, такі як кров у калі, регулярне порушення характеру стулу, систематичне погіршення загального самопочуття, варто поцікавитися у свого лікаря про можливість проходження такого скринінгу.

Пам’ятайте: на ранніх стадіях рак виліковний! Діагностичний скринінг — безболісна процедура, що не відніме у Вас багато часу, але вона може врятувати життя!

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X