03–08 жовтня в Берліні відбувся симпозіум гастроентерологів, дієтологів та ендоскопістів з усього світу

03–08 жовтня 2017 року в Німеччині, Берліні відбувся симпозіум, де брали участь лікарі гастроентерологи, дієтологи та ендоскопісти з усього світу. Перша частина симпозіуму була присвячена еозинофільному езофагіту (ЕЕ) — медикаментозний та дієтичний варіанти лікування. На конференції активно обговорювали аспекти досягнень у веденні пацієнтів із ЕЕ, необхідність дієтичної терапії та етапи контролю стану. На конгресі з постерною доповіддю виступив головний лікар і завідувач відділення ендоскопії гастроцентру «Olymed», хірург-ендоскопіст, член ESGE і ASGE, Музика Сергій Валерійович. Було представлено клінічний випадок пацієнта з ЕЕ — складнощі діагностики ЕЕ у разі поєднаної патології (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба й ЕЕ).

unnamed

Друга частина симпозіуму була присвячена запальним захворюванням кишківника (ЗЗК) — терапевтичні та біологічні бар’єри. На конференції обговорювали роль кишкової мікробіоти у патогенезі ЗЗК (т. зв. «перезавантаження імунної системи» за допомогою мікробів), ефективність фекальної трансплантації (було наведено дані десятка клінічних досліджень по різних країнах), складнощі підбору донора для цієї процедури та нові варіанти лікування. На конгресі з постерними доповідями виступив к.мед.н., лікар-гастроентеролог, лікар-ендоскопіст гастроцентру «Olymed» Джанелідзе Давід Теймуразович. Темами виступів були: «Поширеність позакишкових проявів у пацієнтів із ЗЗК» і «Порівняння рівня депресії між групами пацієнтів із ЗЗК і СПК». Роботу виконували співробітники кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО імені П. Л. Шупика.

Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies.
X