Колоноскопія

Колоноскопія (відеоколоноскопія) — це ендоскопічна методика візуалізації стінки товстого кишечника, яка дозволяє ідентифікувати патологічні зміни слизової оболонки: запалення, дефекти (виразки, рубці), передракові стани (поліпи), хронічні аутоімунні захворювання (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт), злоякісні новоутворення. Цей метод дослідження показаний не тільки особам, у яких має місце клінічна симптоматика кишкового захворювання, а й пацієнтам з групи ризику по колоректальному раку (як скринінгова програма).

Колоноскопія в Києві — це завжди ГастроЦентр «OLYMED» і його високопрофесійні лікарі гастроентерологи.

Показання до проведення колоноскопії:

  • Розлади акту дефекації (діарея, закреп, здуття, відчуття неповного випорожнення кишечника, біль, часті «неефективні» позиви).
  • Наявність у калі патологічних компонентів (гною, крові, слизу, м’язових волокон, неперетравлених залишків їжі).
  • Симптоми пухлинної інтоксикації (безпричинна анемія, постійна субфебрильна температура тіла, втома, нездужання, відсутність апетиту, кахексія) на тлі вищеперерахованих ознак.
  • Обтяжений сімейний анамнез через пухлинні або аутоімунні захворювання кишечника.
  • З метою профілактичного огляду в 50 років.

Як проходить колоноскопія

Колоноскопія (відеоколоноскопія) проводиться в ендоскопічних кабінетах амбулаторій і стаціонарів або в спеціалізованих гастроентерологічних центрах. Після консультації гастроентеролога, визначення конкретних показань і виключення протипоказань, пацієнт направляється до ендоскопіста.

Дослідження проводиться за допомогою сучасного апарата — колоноскопа. Він має вигляд довгої та гнучкої трубки з камерою на дистальному кінці. У ГастроЦентрі «OLYMED» використовуються інноваційні японські відеоколоноскопи останнього покоління з великою роздільною здатністю, можливістю вузькоспектральної ендоскопії та оптичним збільшенням, що дозволяє діагностувати захворювання і передракові стани товстої кишки на початкових стадіях.

Акуратними та повільними рухами апарат вводиться в пряму кишку і просувається по ходу товстої кишки, з одночасним нагнітанням газу для якісного розправлення стінок і кращої візуалізації. У ГастроЦентрі «OLYMED» у Києві з цією метою використовується виключно вуглекислий газ, який швидко розсмоктується і не викликає у пацієнтів дискомфортних відчуттів після дослідження.

Інформація про стан слизової оболонки кишки передається на монітор. По мірі введення колоноскопа лікар-ендоскопіст ретельно вивчає отримані дані. Тривалість процедури становить близько 30–40 хвилин, з огляду на велику протяжність товстого кишечника і необхідність ґрунтовної деталізації слизової на всіх етапах.

Медикаментозний сон

Колоноскопія — це досить неприємне і хворобливе дослідження. Але цінність методики змусила шукати шляхи вирішення цієї проблеми. Сьогодні колоноскопію виконують в стані «медикаментозного сну», який не завдає шкоди здоров’ю людини, але значно полегшує проведення дослідження для пацієнта і лікаря. Застосування анестезії під час ендоскопічного огляду кишечника широко застосовується в розвинених країнах світу.

Що важливо знати про колоноскопію

Це дослідження є безпечним і безболісним. Використання сучасного обладнання (гнучкого колоноскопа зі здатністю до інверсії на 1800, що дозволяє збільшити огляд кишечника), медикаментозний сон і дотримання пацієнтом усіх рекомендацій лікаря мінімізувало відчуття дискомфорту під час проведення колоноскопії. Але найбільша цінність методики — можливість виконання біопсії зміненої слизової оболонки для подальшого гістологічного дослідження, а також проведення ендоскопічного хірургічного лікування одномоментно (поліпектомія, зупинка кровотечі, стентування звужень).

Підготовка до колоноскопії

Отримання достовірної інформації під час колоноскопії — результат спільної роботи лікаря та пацієнта. Навіть найдосвідченіший фахівець може пропустити патологію, якщо кишечник досліджуваного не буде достатньо підготовленим. Щоб не виникло такої ситуації, потрібно ретельно дотримуватися деяких правил.

Будь-який вміст травного тракту перешкоджає візуалізації слизової оболонки. Тому основною метою етапу підготовки до дослідження є максимальне очищення кишечника.

Для цього потрібно зробити:

  • Протягом доби дотримуватися питної дієти. З раціону потрібно виключити всі тверді продукти харчування. Пацієнту можна вживати тільки рідку їжу (кефір, бульйон, кава, чай, йогурт).
  • Застосування проносних лікарських засобів (препарат вибору — «Мовіпреп», який розводять в звичайній воді): 1 літр отриманої рідини випивають увечері (за 18 годин до колоноскопії), і 1 літр вранці (за 6 годин до ендоскопії) перед дослідженням.
  • Колоноскопія проводиться натщесерце. Прийом будь-якої твердої або рідкої їжі в день обстеження суворо заборонений.

Після колоноскопії

Повне відновлення ясної свідомості пацієнта після медикаментозного сну настає швидко, без негативних наслідків. Протягом 2 годин після дослідження не рекомендується сідати за кермо автомобіля.

Обов’язковою умовою для отримання точних результатів колоноскопії є майстерність і високий рівень кваліфікації лікаря, який її виконує. У нашій клініці працюють найкращі фахівці, які здатні побачити найменші зміни в кишечнику та встановити правильний діагноз, що є запорукою успішного лікування. Відповідальність і професіоналізм лікаря, використання найсучаснішого обладнання, довіра пацієнта – дозволяє досягти високу ефективність колоноскопії.

Ви можете записатися на колоноскопію в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів. 

Лікарі послуги