Ентероскопія

Ентероскопія (інтестіноскопія) — це методика ендоскопічної візуалізації просвіту тонкого кишечника. Існує кілька способів цього дослідження, в залежності від апаратури, яка використовується і від цільового відділу обстеження.

Тонка кишка – це найдовший (близько 5–6 метрів у дорослої людини) і важкодоступний для ретельного огляду відділ шлунково-кишкового тракту. Ще кілька десятиліть тому ця частина травного тракту була «таємницею» для діагностів, тому ідентифікація патологічного процесу в тонкому кишечнику для лікаря була найскладнішим завданням. Сьогоднішні досягнення техніки відкрили можливість досліджувати шлунково-кишковий тракт по всій його довжині, що значно спростило етап діагностики захворювань кишки.

Ентероскопія в Києві — це ГастроЦентр «OLYMED», що надає послуги досвідчених лікарів гастроентерологів.

Види ентероскопії

Капсульна ентероскопія – це справжній прорив в гастроентерологічній діагностиці проблем тонкого кишечника. Суть цього виду ентероскопії полягає в тому, що людині пропонують проковтнути невелику капсулу з крихітною камерою, яка передає всю отриману інформацію на монітор у режимі реального часу. В ГастроЦентрі «OLYMED» в Києві цей вид дослідження проводять за допомогою одноразової ендокапсули Olympus другого покоління і спеціального жилета з датчиками. Пацієнт приймає відеокапсулу і протягом 30 хвилин перебуває на території центру для підтвердження інформації, що капсула успішно покинула межі шлунка. Потім можна залишити центр і успішно займатися звичайними справами, поки відеокамера автоматично сканує слизову оболонку тонкого кишечника по 2 кадри в 1 секунду і передає інформацію на записуючий пристрій жилета. Після природного виходу капсули з кишечника вся відеоінформація передається на спеціальну комп’ютерну програму, яка аналізує знімки. Найбільша перевага методики — безпечність, безболісність, інформативність, відсутність дискомфорту під час маніпуляції. Але відсутність можливості виконання біопсії або інших процедур (поліпектомії, хірургічної зупинки кровотечі) та висока вартість капсули обмежує широке застосування процедури.

Балонна ентероскопія – сучасна діагностична та лікувальна процедура, яка дозволяє досліджувати всю тонку кишку, зробити біопсію з будь-якої ділянки травного тракту, ліквідувати кровотечу, видалити поліпи та сторонні предмети з просвіту, виконати балонну дилатацію стриктур. Балонна ентероскопія виконується під загальним наркозом.

Пуш-ентероскопія або активна ентероскопія – це сучасний метод обстеження проксимальних (початкових) відділів тонкого кишківника. Особливістю цього методу є використання спеціального ентероскопу за допомогою якого можливо не тільки діагностувати захворювання, але й виконати лікувальні маніпуляції в тонкому кишківнику. Довжина ентероскопу в два рази довша ніж звичайного гастроскопу (200см), що дозволяє провести обстеження не тільки дванадцятипалої кишки, але й початкові відділи тонкого кишківника (голодна кишка). Дослідження виконується під загальним знеболенням. Завдяки цій методиці можна своєчасно виявити дефект слизової (виразки, ерозії, ангіоектазії, пухлини і т.д.), провести біопсію або видалення новоутворення, виявити та провести зупинку джерела тонкокишкової кровотечі.

Що необхідно знати про ентероскопію

Показання до проведення ентероскопії:
  • Підозра на тонкокишечну кровотечу (з метою верифікації та подальшою зупинкою).
  • Клінічна картина неопластичного синдрому (анемія, втрата ваги, наростаюча втома, виснаження) в комплексі з диспепсичними знаками.
  • З метою виявлення поліпів та їх видалення.
  • Ідентифікація хвороби Крона, дифузного аденоматозу.
  • Видалення чужорідних тіл з просвіту кишки.
  • Дилатація кишечника при звуженні його просвіту за рахунок стриктур.
Протипоказання до виконання ентероскопії:
  • Важкий стан хворого.
  • У разі утрудненого проходження ендоскопа (деформація шийного відділу хребта, зоб, аневризма аорти, стриктури стравоходу).
  • Гострий інфаркт міокарда і порушення мозкового кровообігу.
  • Декомпенсована серцева і легенева недостатність.

Відносними протипоказаннями є: психічні розлади, захворювання крові, гіпертонічна хвороба ІІІ стадії, аневризма аорти грудного відділу, гостре запалення ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів.

Підготовка до ентероскопії така сама, як перед колоноскопією. Дотримання питної дієти за добу і очищення кишечника медикаментозним методом (застосування спеціальних проносних засобів).

Ви можете записатися на ентероскопію в ГастроЦентрі “OLYMED” онлайн заповнивши форму за посиланням та отримати кваліфіковану допомогу від професійних лікарів.

Лікарі напрямки