Енциклопедія

З кожним днем ​​діагностичні можливості в гастроентерології розширюються, що дозволяє своєчасно верифікувати всі захворювання органів травної системи.

У цьому розділі Ви можете ознайомитися з усіма інноваційними розробками в медицині, останніми рекомендаціями провідних фахівців світу, ключовими моментами гастроентерологічних конференцій, семінарів і консенсусів з міжнародною участю, сучасними методиками ідентифікації патології органів черевної порожнини та шлунково-кишкового тракту.

Біль у підшлунковій залозі

Біль в районі підшлункової залози – це загальний симптом, який проявляється при порушеннях роботи даного органу. Може відрізнятися за характером та інтенсивністю. Частіш за все місцем локалізації болю є епігастрій та область лівого підребер’я. Може мати оперізувальний характер – відлунювати в ліву частину попереку, в спину, та ін.

Діарея (пронос)

Діарея (пронос) – це порушення дефекації, для якого характерне почастішання випорожнення (більше 3 разів на добу) зі зміною характеру стулу від кашкоподібного до водянистого.

Гіркота у роті

Травлення – це процес механічної та хімічної обробки їжі, в ході якої організм отримує необхідні йому поживні речовини, вітаміни та мікроелементи. Усі етапи переробки їжі проходять за участю певних речовин – ферментів. Деякі з них синтезуються підшлунковою залозою, деякі – клітинами шлунка.

Сухість у роті

Кожна людина хоча б раз у житті переживала відчуття сухості в роті. Епізодична поява цього симптому після інтенсивних занять спортом або вживання солоних продуктів є фізіологічною реакцією організму, яка легко усувається протягом дня.

Пульсація в животі

Пульсація в животі – досить поширене явище. Зазвичай її епіцентр розташовується вище пупка або ліворуч/праворуч від пупка.

Кислий присмак у роті

Поява сторонніх присмаків у ротовій порожнині може істотно знизити якість життя. Часто це явище вказує на те, що в організмі відбуваються патологічні процеси. Присмак кислоти (кислого) в роті трапляється найбільш часто. Турбувати цей симптом може як натщесерце, так і після їжі.

Втрата апетиту

Під апетитом заведено розуміти фізіологічний механізм, за допомогою якого регулюється надходження їжі в організм.

Підвищений апетит

Підвищений апетит, або поліфагія – це стан, який проявляється у людини посиленням почуття голоду та надмірним споживанням їжі.

Відрижка

Відрижка – це симптом, який спричиняє людині багато незручностей, особливо якщо виникає в колективі людей. Виділення повітря зі шлунка не завжди є ознакою захворювання.

Відраза до їжі

Відраза до їжі – це не просто відчуття повної відсутності апетиту. Людина, у якої з’являється цей симптом, відмовляється від будь-якого прийому їжі, а сама думка про їжу може викликати у неї нудоту і навіть блювання.