Енциклопедія

З кожним днем ​​діагностичні можливості в гастроентерології розширюються, що дозволяє своєчасно верифікувати всі захворювання органів травної системи.

У цьому розділі Ви можете ознайомитися з усіма інноваційними розробками в медицині, останніми рекомендаціями провідних фахівців світу, ключовими моментами гастроентерологічних конференцій, семінарів і консенсусів з міжнародною участю, сучасними методиками ідентифікації патології органів черевної порожнини та шлунково-кишкового тракту.

Нестійкі випорожнення

Нестійкі випорожнення — це симптом, за якого відзначається чергування діареї та запору. Ця клінічна ознака супроводжує безліч захворювань, але найчастіше нестійкі випорожнення є ознакою гастроентерологічної патології.

Наліт на язиці

У нормі в кожної людини після нічного сну з’являється наліт на язиці, як результат життєдіяльності бактерій, що становлять нормальну мікрофлору ротової порожнини.

Метеоризм

Метеоризм — це симптом, який виникає за підвищення газоутворення в кишечнику або за порушення виведення газів із ШКТ.

Кров у калі

Кров у калі належить до групи тривожних симптомів. Для об’єктивної оцінки цієї клінічної ознаки потрібно звернути увагу на характер крові в калі та інші скарги пацієнта – наприклад, діарея з кров’ю, підвищення температури, загальний інтоксикаційний синдром та ін.

Ком у горлі

Ком у горлі (клубок у горлі) — це суб’єктивне відчуття людини, за якого відзначається утруднене дихання і ковтання.

Шкірний свербіж

Шкірний свербіж — це суб’єктивне відчуття людини, яке викликає потребу почухати шкіру з метою позбавлення від подразника.

Шкірні висипання

Шкірні висипання — це симптом, який виникає за багатьох захворювань.

Гикавка

Гикавка — це рефлекторний процес, що виникає під час скорочення діафрагми і характеризується наявністю коротких дихальних рухів, які супроводжуються специфічними звуками.

Печія

Печія — це патологічний стан, який супроводжується появою відчуття печіння та жару, що поширюється по стравоходу.

Запор

Запор (закреп) – це патологічний стан, за якого порушена частота дефекації (випорожнення кишечника відбувається рідше, ніж тричі на тиждень) або вміст травного тракту виводиться не в повному обсязі, пасаж при цьому утруднений, а самі випорожнення тугі, щільні та/або у вигляді грудок.