Енциклопедія

З кожним днем ​​діагностичні можливості в гастроентерології розширюються, що дозволяє своєчасно верифікувати всі захворювання органів травної системи.

У цьому розділі Ви можете ознайомитися з усіма інноваційними розробками в медицині, останніми рекомендаціями провідних фахівців світу, ключовими моментами гастроентерологічних конференцій, семінарів і консенсусів з міжнародною участю, сучасними методиками ідентифікації патології органів черевної порожнини та шлунково-кишкового тракту.

Недостатність підшлункової залози

Недостатність підшлункової залози — одне з найбільш поширених захворювань цього органу.

Панкреатит

Панкреатит — це захворювання запального генезу, при якому травні ферменти, що виробляються підшлунковою залозою, активуються безпосередньо в ній і руйнують власну тканину, внаслідок чого в кров і лімфу потрапляють продукти розпаду.

Захворювання підшлункової залози

Підшлункова залоза в організмі людини виробляє ферменти, які сприяють розщепленню білків, жирів і вуглеводів, у такий спосіб регулюючи процес перетравлення їжі. Крім того, саме цей орган виробляє інсулін, який відповідає за обмін цукру в організмі.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ; друга назва — рефлюкс-езофагіт) — це хронічне захворювання, за якого вражається нижній відділ стравоходу в результаті спонтанних регулярних закидів в нього шлункового або дуоденального вмісту.

Виразкова хвороба шлунка

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки — це хронічне захворювання, що характеризується трофічним ураженням слизової оболонки шлунка. Для даної хвороби властиво чергування періодів ремісії та загострення (як правило, загострення припадають на осінньо-весняний період).

Захворювання шлунка

Захворювання шлунка займають чільне місце в гастроентерології. Їхня особливість в тому, що до цих хвороб часто схильні люди досить молодого віку.

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника (СРК) — це функціональний розлад кишечника, при якому пацієнт відчуває біль і дискомфорт в животі, метеоризм, порушення стільця. Більший ризик виникнення СРК у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, відчувають регулярні стреси, не дотримуються режиму харчування, часто змінюють кліматичні зони та раціон.

Хвороба Крона

Хвороба Крона — це хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту запального генезу, що характеризується утворенням гранулематозних запалень виразкового характеру. Захворювання може вражати всі відділи шлунково-кишкового тракту, однак найбільш часто локалізується у клубовій кишці та початковому відділі товстої кишки. Хвороба Крона розвивається під впливом імунологічних, генетичних та інфекційних чинників.

Виразковий коліт

Неспецифічний виразковий коліт (НВК) — хронічне захворювання, для якого характерно запалення слизової оболонки товстої кишки з утворенням одиничних або множинних виразок на запалених ділянках. Етіологія виразкового коліту на сьогодні достеменно невідома. Однак виділяють деякі чинники, які можуть виступати причинами виникнення захворювання.

Дисбактеріоз і синдром надлишкового бактеріального зростання

Нормальний склад кишкової мікрофлори може бути тільки при нормальному, здоровому, фізіологічному стані організму, і навпаки. Будь-яке відхилення від норм гомеостазу (балансу) між нормальною і патогенною флорою кишечника в простолюдді заведено називати «хвороба дисбактеріоз».