Як проводяться дихальні тести в ГастроЦентрі «OLYMED»

На сьогоднішній день немає такої людини, яка б не чула про інфекції Helicobacter pylori. Практично з усіх боків: по телевізору, в журналах, на прийомі у лікаря говорять про те, що є якийсь мікроб, який може викликати гастрит і виразку! Всі знають, що він є, але хто знає, як його знайти, тобто визначити в організмі людини?

Дійсно встановлена ​​найважливіша роль хелікобактерної інфекції у розвитку хронічного гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. А також, Helicobacter pylori визнається причиною розвитку лімфоми шлунка низького ступеня злоякісності (МАLT-лімфоми) та раку шлунка. У 1994 році експерти Міжнародного агентства з дослідження раку при ВООЗ зарахували Helicobacter pylori до канцерогенів I класу.

Мікроорганізм Helicobacter pylori був вперше виявлений в 1983 році Б. Маршаллом і Дж. Уорреном, в шлунку хворих на виразкову хворобу. На сьогоднішній день ця інфекція має широке поширення серед населення.

Для того щоб дізнатися чи є у вас інфекція Helicobacter pylori, ГастроЦентр «OLYMED» пропонуємо вам пройти 13С-сечовинний (скорочений) дихальний тест!

Цей метод дозволяє з 99.9% точністю встановити, інфіковані ви бактерією Helicobacter pylori.

Принцип дихальних тестів

Принцип методу 13С — дихальних тестів досить простий. У нашому організмі, шляхом безлічі біохімічних реакцій утворюється вуглекислий газ (СО2), який ми виділяємо з повітрям, що видихається. У складі видихається СО2, атомна маса вуглецю (С) дорівнює 12. Якщо позначити певну речовину (діагностичний субстрат) вуглецем з атомною масою, яка дорівнює 13, то кількість 13СО2 в повітрі, що видихається буде наростати прямо пропорційно активності тієї ферментної системи, яка в організмі відповідає за розщеплення даного субстрату.

Вимірюючи різницю в кількості 13СО2 в пробах повітря, що видихається, до і через певний проміжок часу після прийому діагностичного речовини, можна судити про функції певного органу, яка змінюється в результаті захворювання.

Ізотоп 13С – не радіоактивний!

13С-сечовинний (скорочений) тест – заснований на здатності Helicobacter pylori синтезувати фермент – уреазу. Після перорального прийому розчину сечовини, міченої 13С, уреаза Helicobacter pylori метаболизирует мічену сечовину і вивільняє мічений вуглекислий газ, який визначається у видихуваному повітрі через 30 хвилин.

Відповідно до Європейського протоколу, цей метод має основне показання – діагностика хелікобактерної інфекції, а так само він рекомендований в якості основного для підтвердження ерадикації Helicobacter pylori інфекції у всіх останніх Маастрихтських консенсусах.

Умови проведення тесту

Тест не обов’язково робити “тощак”, але перерва між останнім прийомом їжі і дослідженням повинен становити не менше 2 годин!

Важливо! Перед дослідженням, протягом одного місяця пацієнт не повинен приймати такі препарати:

  1. інгібітори протонної помпи;
  2. препарати вісмуту;
  3. антибіотики;
  4. антимікробні препарати (метронідазол);
  5. Н-2 блокатори.

Тривалість проведення тесту – 30 хвилин!

Як проводиться тест в ГастроЦентрі «OLYMED»?

Пацієнту вручається перший спеціальний мішечок, який він надуває і закриває герметичній пробкою. Після, хворий випиває апельсиновий сік з розведеним в ньому діагностичним субстратом і через 30 хвилин надуває другий мішечок. Результат тесту пацієнт отримує на руки після обробки даних. Якщо у пацієнта непереносимість або алергія на апельсиновий сік, йому дають випити воду або яблучний сік. І в тому, і в іншому випадку вам докладно пояснять, куди і коли потрібно дути.

Так само ви зможете отримати консультацію лікаря гастроентеролога, як до дослідження, так і після отримання результату дихального тесту, для вибору оптимального методу лікування.

Записатися на дослідження або консультацію ви можете за нашими телефонами.

Залишайтеся здоровими!