Ви приймаєте Креон? Може Мезим, Фестал або Панкреатин?

Ви приймаєте Креон? Може Мезим, Фестал або Панкреатин? Як часто ви приймаєте ферментні препарати? В якій дозі? Наскільки вони вам потрібні? А чи є у вас взагалі проблема з підшлунковою залозою?

Якщо вас турбують ці або інші схожі питання, тоді варто відвідати ГастоЦентр «OLYMED» щоб розставити всі крапки над «і», пройшовши 13С–трігліцерідний дихальний тест і отримати кваліфіковану відповідь. 13С–трігліцерідной тест – є одним з методів неінвазивної діагностики зовнішньосекреторної (екзокринної) недостатності підшлункової залози. Підшлункова залоза, в організмі людини, виконує ряд вкрай важливих функцій.

В першу чергу, виділяє в кишечник панкреатичний сік, який містить ферменти, необхідні для переварювання білків, жирів і вуглеводів, а також виділяє в кров гормони інсулін і глюкагон, які регулюють обмін вуглеводів і гормони секретин, гастрин, соматостатин, що регулюють функцію всього шлунково-кишкового тракту та інших систем організму. Приблизно в 60-70% випадків причиною розвитку патології підшлункової залози, а саме хронічного панкреатиту, є алкоголь, в 30-35% – патологія жовчовивідних шляхів і, близько 5-10% займають інші етіологічні чинники.

Хронічний панкреатит – це поліетіологічне запальне захворювання підшлункової залози, що характеризується прогресуючим перебігом, наростаючими різного роду дегенеративними і деструктивними змінами паренхіми з розвитком фіброзу, змінами в протоковой системі (утворення псевдокіст, кальціфікатів, конкрементів) та розвитком різного ступеня вираженості порушень екзокринної і ендокринної функції органу. Переважна більшість хворих страждають на хронічний панкреатит мають первинну або вторинну екзокринну панкреатичну недостатність, яка вимагає проведення замісної ферментної терапії. Наслідком ендокринної недостатності є розвиток цукрового діабету.

Завдяки використанню 13С-трігліцерідной дихального тесту, можна визначити активність виділення підшлунковою залозою ліпази – ферменту, який переварює жири, а так само функцію підшлункової залози в цілому, наявність або відсутність зовнішньосекреторної недостатності і підібрати максимально точну замісну терапію, в разі необхідності. Використовуючи цей тест можна оцінити ефективність призначеної терапії та відповідно, провести корекцію, тому що саме за вмістом ліпази вважається доза в ферментному препараті. Принцип дихальних тестів Принцип методу 13С – дихальних тестів досить простий.

Ні для кого не секрет, що в нашому організмі, шляхом безлічі біохімічних реакцій утворюється вуглекислий газ (СО2), який ми виділяємо з повітрям, що видихається. У складі видихається СО2, атомна маса вуглецю (С) дорівнює 12. Якщо позначити певну речовину (діагностичний субстрат) вуглецем з атомною масою, яка дорівнює 13, то кількість 13СО2 в повітрі, що видихається буде наростати прямо пропорційно активності тієї ферментної системи, яка в організмі відповідає за розщеплення даного субстрату. Вимірюючи різницю в кількості 13СО2 в пробах повітря, що видихається, до і через певний проміжок часу після прийому діагностичного речовини, можна судити про функції певного органу, яка змінюється в результаті захворювання. Ізотоп 13С – не радіоактивний!

Принцип 13С-трігліцерідной дихального тесту – наростання концентрації 13СО2 в пробах повітря, що видихається визначається активністю роботи клітин підшлункової залози. Результатом ферментативного розщеплення діагностичного субстрату – 13С-тригліцеридів – є утворення 13С-октаноевої кислоти, яка згодом окислюється в печінці з утворенням 13СО2. Панкреатична екзокринна недостатність, яка супроводжується дефіцитом або повною відсутністю ліпази, виявляється шляхом аналізу кривою, що відбиває концентрацію 13СО2 в дихальних пробах (в нормі максимум доводиться між 150 і 210 хвилинами, а сумарна концентрація під кінець 360 хвилини). Зниження максимальної концентрації 13СО2 в дихальних пробах, або виявлення її після 210 хвилини тесту, а також зниження сумарної концентрації, дозволяють виявити дефіцит панкреатичної ліпази. Умови проведення тесту – пацієнт повинен не їсти до тесту! Тривалість проведення тесту – 6 годин!

Як проводиться 13С-трігліцерідной тест, в ГастроЦентрі «OLYMED»?

Пацієнт приходить в день дослідження в проголодь і йому вручають перший мішечок, який він надуває. Після «тестового» сніданку, з додаванням 13С-тригліцеридів, дихальні проби (надування спеціальних герметичних мішечків) отримують через кожні 30 хв, протягом наступних 6 годин! Так як тест проводиться тривало, ми пропонуємо нашим пацієнтам виконувати дане дослідження, перебуваючи вдома, на роботі, на відпочинку. Діагностичний субстрат, мішечки для збору повітря і докладну інструкцію в роздрукованому вигляді пацієнт отримує в клініці. Так само ви зможете отримати консультацію лікаря гастроентеролога, як до дослідження, так і після отримання результату дихального тесту, для вибору оптимального методу лікування. Записатися на дослідження або консультацію ви можете за нашими телефонами.

Залишайтеся здоровими!